+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

  • Вивчення передового досвіду та навчання
  • Практичне впровадження елементів електронного врядування

На різних етапах діяльності наша організація намагається впроваджувати розумне врядування, що в нашому розумінні означає грамотне та ефективне використання владних повноважень та доступних ресурсів задля досягнення максимального ефекту. Сьогодні розумне й ефективне врядування практично неможливе без використання інформаційних технологій та сучасних комунікаційних можливостей. Так, веб-сайт органу влади сьогодні не може слугувати «дошкою об’яв» або телефонним довідником – він має стати платформою для надання стрімко зростаючого сегменту електронних послуг. Потрібно постійно тримати руку на пульсі прогресу, впроваджуючи  нові та вдосконалюючи існуючі послуги та можливості, що стають доступними завдяки глобальному Інтернет-простору.

 

Елементи електронного врядування та електронного документообігу почали апробовувались нами ще при створенні першого в області дозвільного центру в Коломиї (2006). З тих пір тема е-врядування незмінно присутня в нашій діяльності.

 

Досвід Агентства та його партнерів у цій сфері включає:

 

  • розроблення, апробацію та технічне регламентування електронних адміністративних послуг для органів влади, а також створення платформ для публічних електронних сервісів (наприклад, електронний квиток, інформатор про місцеві події, інтерактивні путівники тощо)
  • проведення навчальних та публічних заходів у різних регіонах із впровадження електронного врядування (Івано-Франківськ, Одеса, Луганськ, Тернопіль, Київ) 
  • організацію ознайомчих візитів з метою вивчення інновацій та успішного досвіду (Естонія, Швеція, Польща)
  • здійснення дослідження сфери електронних послуг, що надаються органами влади, формування аналітичних звітів та фахових рекомендацій за їх результатами.

 

У 2009 році Агентство розробило методологію та забезпечило проведення моніторингу офіційних веб-сайтів усіх міст обласного (республіканського) значення України. Результати моніторингу були презентовані у Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» та викликали значний інтерес у середовищі органів місцевого самоврядування. На підставі результатів моніторингу щонайменше 14 міст України вдосконалили власні веб-сайти та впровадили нові електронні сервіси для громадян.

 вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи