+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

5 лютого 2014 року в м. Івано-Франківську відбулась міжнародна конференція «Розвиток е-врядування в Україні: на шляху до демократичних і прозорих міст».Конференція стала завершальною подією І етапу реалізації проекту «Підтримка розвитку електронного врядування в Івано-Франківській області». 

Організатори конференції, якими виступили Академія електронного врядування Естонії у партнерстві з Івано-Франківським регіональним центром з інвестицій та розвитку, мали на меті обговорити міжнародний досвід та бачення перспектив розвитку електронного врядування на Прикарпатті.

Серед учасників конференції - естонські та шведські експерти у сфері інформаційно-комунікаційних технологій; співробітники організацій як з нашої області, так й інших регіонів України, що працюють у напрямку впровадження інструментів електронного врядування; представники проектів міжнародної технічної допомоги; посадові особи Івано-Франківської облдержадміністрації, а також органів місцевого самоврядування трьох пілотних міст області, де впроваджується проект (Івано-Франківськ, Долина, Калуш), та міста Львів.

З присутніми «електронними» здобутками ділилися, зокрема, експерти Академії електронного врядування Естонії та посадовці з міста Таллінна (директор академії Арво Отт, колишній віце-мер м. Тарту Ханес Асток, голова міської адміністрації Таллінна Тоомас Сепп). Шведський ІТ-експерт Віктор Мілквіст представив досвід у сфері використання інструментів е-врядування в м. Стокгольм. Серед іншого презентовано Довідник е-врядування для місцевих органів влади, який мітить, окрім прикладів вже реалізованих успішних напрацювань, практичні рекомендації для оптимального використання ІКТ в життєдіяльності міст. 

В свою чергу посадовці та ІТ-спеціалісти пілотних міст і м. Львова ознайомили присутніх з власними розробками та окреслили пріоритети і можливості для подальшої співпраці. Так, в рамках проекту, який триватиме до червня 2015 року, планується впровадження електронної системи управління документами для муніципалітетів Івано-Франківська, Калуша та Івано-Франківської облдержадміністрації; географічної інформаційної системи для Івано-Франківська, а в перспективі - для Калуша і Долини; центру обслуговування дзвінків (call-центр) для Калуша; мобільних аплікацій (додатків для мобільних приладів   смартфонів, планшетів) для трьох міст.

Довідково:

Впровадження проекту «Підтримка розвитку електронного врядування в Івано-Франківській області» має на меті розвиток потенціалу Івано-Франківської області у впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення прозорості врядування та посилення місцевої демократії; створення прикладу для органів центральної влади. В подальшому кращі практики е-врядування поширюватимуться в інших областях України. Проект зосереджує свою діяльність у пілотних містах Івано-Франківської області: Калуші, Долині та обласному центрі.

Партнерами проекту в Україні є Івано-Франківська облдержадміністрація, громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи», Івано-Франківський регіональний центр інвестицій та розвитку. 

Донори проекту: Шведське Агентство з міжнародного розвитку (SIDA), Міністерство закордонних справ Естонії.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи