+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

20-30 березня 2013 року в рамках програми «Відкритий світ» (2013 Open World Program), що є програмою обмінів усередині законодавчої гілки влади США й отримує щорічне фінансування від Конгресу США, відбувся навчальний візит делегації з Прикарпаття до США.

В складі делегації взяли участь заступник директора Івано-Франківського регіонального центру з інвестицій та розвитку Наталія Кобильчак, заступник начальника управління з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Любов Смирнова, головний спеціаліст відділу туризму управління зовнішніх економічних зв’язків і туризму Івано-Франківської обласної державної адміністрації Мар’яна Ковальчук, головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Наталія Шешурак, викладач кафедри менеджменту і маркетингу економічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Дмитро Романюк.

Тематика, за якою брали участь у програмі делегати, стосувалася управління (розвитку) місцевими громадами. Приймаючою організацією виступив Ротарі клуб південної частини округу Семіноул, Флорида, на засіданні якого мали змогу побувати делегати під час перебування в м. Лонгвуд, Флорида.

Учасники програми відвідали столицю США, м. Вашингтон, округ Колумбія, та м. Лонгвуд, штат Флорида. В ході десятиденного візиту делегати ознайомилися з функціонуванням американського суспільства, роботою різних гілок влади й системою вільного підприємництва, довідались про участь бізнесу-сектору й некомерційних організацій у вирішенні соціальних і суспільних проблем, про роботу з інвесторами та залучення інвестицій тощо.

В рамках навчальної програми відбулося ряд зустрічей в м. Вашингтоні, округ Колумбія, а саме: з генеральним директором Центру лідерства «Відкритий світ» Джоном О’Кіфом та менеджером програми Центру лідерства «Відкритий світ» Люісом Мадаником; президентом програми «Підготовка глобальних лідерів», викладачем Джорджтаунського університету Семом Потоліккіо; президентом асоціації «Консультанти з питань регіональної політики» Гері В. Ходжем; суддею Федерального суду позовів до Уряду США Богданом Футеєм; викладачем Джорджтаунського університету Джоном Брауном. Учасникам програми презентовано систему органів влади в США (законодавча, виконавча, судова гілки влади); форми рівності в США; особливості співпраці між державним та приватним сектором в США (питання публічно-приватного партнерства); функціонування судової системи, дотримання верховенства закону. Під час зустрічей було обговорено перспективи та напрямки співпраці між Україною та США, розвиток комерційних зв’язків, залучення інвестицій, створення сприятливого середовища для успішного розвитку бізнесу тощо. Делегати відвідали бібліотеку Конгресу США та посольство України в США, де мали зустріч з послом України в США Олександром Моциком.

Більш детально учасники програми «Відкритий світ» ознайомилися з діяльністю місцевих органів влади (законодавча, виконавча та судова гілки влади) в окрузі Семіноул, штат Флорида (кількість населення округу – 420 тис. осіб). Так, учасники відвідали Центр кримінального правосуддя, де мали можливість спостерігати за процесом відбору присяжних, а також бути присутніми під час розгляду кримінальних справ в досудовому порядку. Під час зустрічі з суддями Центру обговорено основні засади кримінального судочинства в США, а також особливості винесення покарань та роботою суддів до проведення судових засідань та під судового розгляду. Більшість кримінальних справ вирішуються на стадії досудового розгляду, а визнання/невизнання вини та притягнення до відповідальності у справах, які потребують судового розгляду, здійснюється судом присяжних, який формується у складі, як правило, 12 осіб. Щодо посади судді, то наголошено, що бути суддею в США означає займати одну із найбільш престижних посад. Щоб стати суддею, кандидат повинен мати ступінь бакалавра, юридичну освіту, 10—15 років юридичної практики.

Делегати зустрілися з інспектором з виборів округу Семіноул Майклом Ертелом та ознайомились з організацією виборчого процесу в окрузі та порядком проведення виборів різних рівнів та на окремі посади. Інспектор з виборів організовує роботу з формування списку виборців, виборчих округів, проведення виборів, інформування населення про результати виборів тощо. Крім виборів на федеральному рівні (як-от: вибори президента, вибори до Сенату) в кожному окрузі обирають кандидатів на п’ять посад, а саме: інспектора виборів, оцінщика майна, шерифа, адміністратора суду, голову податкової служби.

Під час відвідання Ради уповноважених округу Семіноул, учасники довідалися про структуру та роботу Ради. Зокрема, округ обслуговує Рада уповноважених як законодавча гілка округу, що представляє п’ять районів. Від кожного з п'яти районів округу на чотири роки обираються уповноважені. Раду очолює голова, який є офіційним представником Ради, головує на всіх засіданнях, підписує всі юридичні документи і призначає уповноважених в різних комітетах. Учасники зустрілися з головою Ради Бобом Делері та були присутніми під час засідання Ради уповноважених, де мали можливість спостерігати за розглядом питань та ухваленням рішень. Адміністративне управління діяльністю ради (її служб) здійснюється під керівництвом менеджера округу. Менеджер відповідає за організацією роботи близько 1320 співробітників, забезпечує реалізацію всіх програм і заходів в рамках роботи Ради.

Під час зустрічі в офісі оцінки майна  з окружним оцінювачем майна Девідом Джонсоном та податковим інспектором округу Рей Вальдз обговорено джерела податкових надходжень та основні статті витрат місцевого бюджету. Бюджет округу в 2012 році становив 780,2 млн. дол. США. П’ята частина дохідної частини бюджету припадала на податок на нерухоме майно. Так, в окрузі налічується 173 тис. земельних ділянок, а загальна вартість всієї власності становить 50 млрд. дол. США, середній дохід однієї сім’ї – 78 тис. дол. США. Система формування місцевих податків і зборів побудована таким чином, що визначена певна (обмежена) кількість місцевих податків/зборів, які обираються виборцями для сплати в конкретній місцевості. Лімітованими є розміри місцевих податків/зборів (відсоткові ставки), що також визначаються мешканцями, які проживають на певній території.

Відвідавши офіс шерифу,  делегати зустрілися із заступником шерифа округу Стівеном Харіетом та отримали інформацію про функціонування таких служб, як слідчий відділ, відділ внутрішньої безпеки, вузол зв’язку, центр управління діями в надзвичайних ситуаціях, телефонна служба порятунку 911. Додатково роз’яснено специфіку функціонування служби порятунку 911, яка реагує на виклики, що потребують допомоги поліцейських, медиків, пожежних. Служба обладнана спеціальним обладнанням і програмними засобами, що позволяє оперативно ідентифікувати місце, з якого здійснюється виклик, та визначити найближчу патрульну поліцейську машину для виїзду на місце події. Завдяки комп’ютерним системам вся інформація обліковується в електронних базах даних, при цьому кожен дзвінок кодифікується в залежності від рівня терміновості.

В державному коледжі округу Семіноул, де навчається близько 32 тис. студентів,  відбулася зустріч з директором Центру глобальної взаємодії Кевіном Конечним та менеджером Центру розвитку малого бізнесу Емі Кіркленд, а також студентами коледжу; обговорено особливості навчального процесу в США та Україні.

Довідково: Програма «Відкритий Світ» призначена для лідерів України - представників різних рівнів державної влади, академічного співтовариства, громадських організацій і ділових структур тощо. Програма, насамперед, розрахована на кандидатів, які, незважаючи на свій відносно молодий вік, уже виявили себе як професіонали своєї справи, показали свої сильні лідерські якості, і зацікавлені у вивченні американського досвіду й підтримці професійних та особистих контактів з американськими колегами після повернення до України. Головна ціль Програми-це формування кращого взаєморозуміння між Україною і Сполученими Штатами шляхом надання новітнім лідерам України можливості безпосередньо спостерігати і пізнавати досвід американського політичного, ділового та громадського життя. Цільові групи: лідерів України - представники різних рівнів державної влади, органів місцевого самоврядування, академічного співтовариства, громадських організацій, ділових структур тощо.



вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи