+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

В рамках проекту «Дебатна молодіжна ліга» Агентством з розвитку приватної ініціативи та транскордонною командою проекту створена Міжнародна молодіжна Карпатська дебатна Асоціація: партнерами проекту 31 травня 2016 року підписано відповідний меморандум.

В рамках проекту розроблено Стратегію новоствореної асоціації, що визначила базові засади розвитку дебатного руху в трьох Карпатських регіонах: Івано-Франківській області України, повітах Саболч-Сатмар-Берег Угорщини та Марамуреш Румунії.

Дебатний рух поширений в усьому світі, проте системний характер та відповідна регламентація притаманна йому лише у Західній Європі та США. Тож меморандумом про співпрацю започатковано діяльність першої спільної міжнародної дебатної асоціацї в Східній Європі та Україні, що збирає і збиратиме молодих лідерів для продуктивних дискусій. Мережа стала майданчиком для оволодіння небайдужою молоддю інструментарієм дебатування як для самореалізації, так і для генерування креативних ідей задля сталого розвитку своїх громад.

Нині під егідою асоціації об’єднано 31 дебатний клуб (а це 350 студентів та школярів), що поширюють культуру толерантної дискусії у своїх громадах.  Молоді люди з трьох країн, що спілкуються різними мовами, виховані в різних національних традиціях здружилися та обговорюють ідеї спільних транскордонних проектів. Асоціація є відкритою для приєднання нових членів – дебатних клубів з різних країн.

Серед провідних тем дебатів, що активно дискутуються  в рамках асоціації – місцевий економічних розвиток, досягнення балансу між екологією та економікою в місцевих громадах, співвідношення європейського права на національних регулювань, виклики, що стоять перед підприємцями-початківцями та стартапами, переваги та небезпеки старту власної справи тощо. Це не випадково, адже для школярів та студентів питання вибору професії, поля діяльності, форм самореалізації та шляхів кар’єрного зростання є надзвичайно актуальними. 

Довідково:

Проект «Дебатна молодіжна ліга» здійснювався за співфінансування Європейського Співтовариства в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2007-2013 роки з березня 2014 до лютого 2015 року Агентством з розвитку приватної ініціативи у партнерстві з департаментом освіти та науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської облдержадміністрації, Асоціацією місцевого розвитку «Івана Креван» (Румунія) та Асоціацією «Каламаріс» (Угорщина). Проект мав на меті заохотити до співпраці в рамках дебатного руху молодь прикордонних регіонів - Івано-Франківській області (Україна), повітах Саболч-Сатмар-Берег  (Угорщина) та Марамуреш (Румунія).вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи