+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Донор:

Програма прикордонного співробітництва ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» (2007 - 2013)

Роль у проекті:

Основний виконавець

Термін виконання:

березень 2014 року – березень 2015  

 

  

Партнерами проекту були Департамент науки та освіти, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської облдержадміністрації (Україна), Асоціація місцевого розвитку Івана Кревана (Румунія), Асоціація «Каламаріс» (Угорщина).

 

Проект ставив за мету заохотити студентські ініціативи в реалізації інноваційних молодіжних програм транскордонного співробітництва та підвищити спроможність дебатних клубів/організацій в цільових регіонах проекту Івано-Франківську область України, регіон Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, повіт Марамуреш Румунії. 

 

Результати проекту: Було створено Міжнародну Карпатську дебатну асоціацію, діяльність якої спрямовується відповідно до стратегії, підготовленої в рамках проекту. Документом визначено основні принципи розвитку дебатного руху у цільових регіонах проекту. Під егідою Асоціації було започатковано 31 дебатний клуб (350 студентів та школярів), що поширюють культуру толерантної дискусії у громадах трьох регіонів. Діяльність клубів було підсилено багатомовними навчальними посібниками про дебатування; електронною бібліотекою на допомогу дебатерам; багатомовною мапою дебатних клубів; промоційними плакатами та ліфлетами; легким та швидким доступом до інформації про світові, національні та регіональні дебатні події через веб-сайт Асоціації, розроблений з цією метою. Між партнерськими організаціями було підписано Меморандум про підтримку та просування Асоціації. Близько 350 молодіжним лідерам трьох країн надано знання та навички з дебатної майстерності. 

 

Для побудови успішного молодіжного партнерства та розвитку мережі було проведено низку регіональних та міжнародних заходів. Зокрема, майстерні з дебатів у кожному цільовому регіоні та транскордонна дебатна школа з дебатної майстерності забезпечили лідерів дебатних клубів, вчителів шкіл та університетів з Угорщини, Румунії та України мотивацією та новими знаннями; у трьох цільових країнах було організовано три кваліфікаційні турніри регіонального рівня, де дебати відбувалися навколо 10 тем щодо соціально-економічного розвитку; фінальний раунд дебатів відбувся під час Карпатського міжнародного дебатного турніру; проведено показове дебатне шоу, на якому публічно велася дискусія щодо еміграції молоді для пошуку місць праці – однаково нагальна тема для трьох транскордонних країн. 

 

Загалом проектом було створено 10 інноваційних навчальних продуктів – відео уроків з дебатування на основі дебатних раундів, що відбувалися під час проекту.

 вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи