+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Про це повідомила Єлізавета Креньова, консультант Академії електронного врядування Естонії, під час семінару проекту «Підтримка розвитку е-врядування в Івано-Франківській області».

Семінар відбувся 10 жовтня 2012 року за участі представників Академії електронного врядування Естонії, посадових осіб органів місцевого самоврядування трьох пілотних міст Івано-Франківської області: Івано-ФранківськаКалушата Долини, а також партнерів проекту, якими є Івано-Франківський регіональний центр з інвестицій та розвитку, громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи»Івано-Франківська облдержадміністрація.

Директор Академії електронного врядування Арво Отт звернув увагу на те, що Академія має значний досвід впровадження інструментів електронного врядування, зокрема для органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. 

Під час семінару обговорено сучасний стан електронного врядування в цих містах (презентації міст), а також питання впровадження е-врядування на місцевому рівні. Представники міст-учасників проекту представили напрацювання в сфері електронного врядування.

На цьому етапі реалізації проекту Академія електронного врядування як виконавець проекту спільно з партнерами проекту та представниками міст-учасників визначили пріоритетні напрямки подальшої проектної діяльності. З метою забезпечення ефективних комунікацій між органами місцевого самоврядування та громадянами/бізнесом вирішено ознайомитися з кращими прикладами е-демократії Прибалтики та Скандинавії. Для посадовців Івано-Франківської облдержадміністрації та міст-учасників проекту заплановано навчальну програму до Таллінна (Естонія) та Стокгольма (Швеція). В рамках візиту посадові особи матимуть змогу вивчити питання, яким чином впроваджувати інструменти е-врядування на місцевому рівні, а саме:

  • електронний документообіг;
  • технологічні особливості зв’язків між системами електронних реєстрів для покращення процесу надання адміністративних послуг та дозвільних процедур;
  • функціонування геоінформаційних систем для ефективної системи електронних послуг у соціальній та комунальній сферах та інше.

Крім участі в семінарі, представники естонської делегації та партнерів проекту 8-10 жовтня зустрілися з головою Івано-Франківської облдержадміністрації Михайлом Вишиванюком, міським головою м. Калуш Ігорем Насаликом та м. Долина Володимиром Гараздом, посадовими особами виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради В ході зустрічей було обговорено плани впровадження проекту, окреслено пріоритети та напрями здійснення проекту в контексті стратегії розвитку регіону та окремих міст для подальшого планування співробітництва.

Довідково:

Як повідомлялося раніше, основними цілями проекту є розвиток потенціалу Івано-Франківської області у впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення прозорості врядування та посилення місцевої демократії; створення прикладу для органів центральної влади. В подальшому кращі практики е-врядування поширюватимуться в інших областях України.

Проект триватиме 18 місяців (1.09.2012 – 28.02.2014) та зосереджуватиме свою діяльність у пілотних містах Івано-Франківської області: Калуші, Долині та обласному центрі.

Партнерами проекту в Україні є Івано-Франківська облдержадміністрація, Агентство з розвитку приватної ініціативи, Івано-Франківський регіональний центр інвестицій та розвитку. Донори проекту: Шведське Агентство з міжнародного розвитку (SIDA)Міністерство закордонних справ Естонії.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи