+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

З 15 по 21 серпня 2010 року Івано-Франківська громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (АРПІ) в рамках проекту «До вдосконалення адміністративних послуг через українсько-естонське партнерство» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження» програми «Схід-Схід: партнерство без кордонів» організовує навчальний візит до Естонської Республіки представників Івано-Франківської обласної ради та облдержадміністрації, Івано-Франківського міськвиконкому та міського суду, експертів з місцевого розвитку та інформаційних технологій з метою ознайомлення з принципами, механізмами та кращими практиками електронного врядування у цій країні.

Естонія вважається модельною країною Європейського Союзу в галузі електронного врядування, що на 90% забезпечила використання інформаційних технологій практично в усіх життєво важливих сферах державного управління, виборчої та судової системи, соціальної політики, у системі освіти, муніципального розвитку та ін.

Перед делегацією з Івано-Франківської області поставлене завдання безпосередньо ознайомитися з системою електронної держави в Естонії, з проектами створення інформаційно-комунікаційної інфраструктури, алгоритмами впровадження єдиної інформаційної системи та механізмами захисту персональної інформації. Програма візиту передбачає ряд зустрічей Івано-Франківської делегації з представниками Міністерств економіки і фінансів, освіти й досліджень, а також з представниками національного виборчого комітету, Департаменту інформаційних систем, Талліннського муніципального Департаменту планування та транспорту, муніципалітету міста Тарту, інших установ і організацій.

В межах робочого візиту планується обговорення перспектив подальшої співпраці Івано-Франківських неурядових організацій та органів місцевого самоврядування з неурядовими організаціями Естонії, напрацювання нових ідей у сфері впровадження електронних комунікаційних технологій та оптимізації електронного документообігу в органах державної влади, судової системи та місцевого самоврядування Івано-Франківської області.

У вересні 2010 року планується візит естонських колег до Івано-Франківська, під час якого вони матимуть змогу ознайомитися з роботою Івано-Франківської облдержадміністрації органів виконавчої влади міста та міського суду. З метою напрацювання рекомендацій для подальшого впровадження в систему адміністративних та соціальних послуг фахівці електронного врядування з Таллінна та Тарту відвідають ряд підприємств та організацій, медичних і освітніх установ міста Івано-Франківська. Підсумок проекту підведе круглий стіл у Івано-Франківську, де й будуть погоджені всі досягнуті в ході проекту домовленості та обговорені проекти майбутньої міжнародної співпраці.

Команда АРПІ вважає започатковане в проекті міжнародне партнерство кроком до вироблення таких моделей електронного врядування, які можна було б імпліментувати в діяльність органів місцевої влади не лише Івано-Франківщини, а й інших регіонів України. Про це свідчить і назва проекту Агентства, доволі короткострокового, проте зорієнтованого на суттєві зміни - «До вдосконалення адміністративних послуг через українсько-естонське партнерство».

Контактна особа:
Лада Маланій: тел. 0342 504605, 067 7383904, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи