+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

8-10 жовтня 2012 року відбувся перший візит експертів у сфері е-врядування Естонії до Івано-Франківської області, виконавців проекту «Підтримка розвитку електронного врядування в Івано-Франківській області». Естонську Делегацію представляли Ханес Асток, колишній віце-мер м. Тарту, екс-депутат Естонського парламенту, Лііа Хянні – екс-міністр реформ Естонії, Арво Отт – директор Фундації «Академія е-врядування» Естонії, Єлизавета Креньова – керівник проекту.

В рамках візиту фахівці проекту зустрілися з головою Івано-Франківської облдержадміністрації Михайлом Вишиванюком, п міським головою м. Калуша Ігорем Насаликом та м. Долини Володимиром Гараздом, посадовцями міської ради Івано-Франківська. В ході зустрічей було обговорено плани впровадження проекту, окреслено пріоритети та напрями здійснення проекту в контексті стратегії розвитку регіону та окремих міст для подальшого планування співробітництва.

Як було заплановано, 10 жовтня у Івано-Франківській обласній держадміністрації відбувся семінар за участю представників партнерів та міст-учасників проекту, на якому обговорено сучасний стан електронного врядування в цих містах (презентації міст), а також питання впровадження е-врядування на місцевому рівні.

Уже на цьому етапі виконавець проекту Академія електронного врядування Естонії спільно з партнерами проекту та представниками міст-учасників визначили головні пріоритетні напрямки подальшої проектної діяльності. В рамках навчального візиту до Таллінна та Стокгольма, що запланований на січень 2013 року, Калуським, Івано-Франківським та Долинським посадовцям планується презентувати кращі практики впровадження електронного документообігу, технологічні особливості зв’язків між системами електронних реєстрів для покращення процесу надання адміністративних послуг та дозвільних процедур, функціонування ГІС для ефективної системи електронних послуг у соціальній та комунальній сферах Естонських та Шведських міст. З метою розвитку електронних комунікацій між органами місцевого самоврядування та громадянами вирішено ознайомитися з найкращими прикладами е-демократії Прибалтики та Скандинавії.

Як повідомлялося раніше, основними цілями проекту є розвиток потенціалу Івано-Франківської області у впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення прозорості врядування та посилення місцевої демократії; створення прикладу для органів центральної влади. В подальшому кращі практики е-врядування поширюватимуться в інших областях України.

Проект триватиме 18 місяців (1.09.2012 – 28.02.2014) та зосереджуватиме свою діяльність у пілотних містах Івано-Франківської області: Калуші, Долині та обласному центрі.

Партнерами проекту в Україні є Івано-Франківська облдержадміністрація, Агентство з розвитку приватної ініціативи, Івано-Франківський регіональний центр інвестицій та розвитку. Донори проекту: Шведське Агентство з міжнародного розвитку (SIDA), Міністерство закордонних справ Естонії.

Контактна особа проекту в Україні Лада Маланій, директор ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи», м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 26. Тел. +380342 504605, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., web: arpi.org.ua.

Для довідки:
В Івано-Франківській області було відкрито першу в Україні реєстраційну палату для бізнесу (м.Івано-Франківськ), перші в Україні дозвільний центр (м.Коломия та м.Калуш), один з перших Центрів надання адміністративних послуг (м.Івано-Франківськ), де вже впроваджено електронну чергу та електронне відстеження проходження документів для отримання різноманітних дозволів та погоджень. З 1 січня Івано-Франківський регіональний центр з інвестицій та розвитку є уповноваженим органом, що надає послуги в режимі єдиного вікна для інвесторів області.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи