+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи» в рамках проекту «Забезпечення рівних можливостей у отриманні адміністративних послуг в громаді м. Івано-Франківська» завершила анкетування споживачів адміністративних послуг, що проводилось у червні-липні 2010 року. Анкетування здійснювалося методом індивідуального інтерв’ю мешканців м. Івано-Франківська. Загалом було опитано 120 мешканців міста, в тому числі особи з функціональними обмеженнями, суб’єкти підприємницької діяльності тощо.

Завданнями анкетування було вивчення думки споживачів адміністративних послуг щодо процедурних та якісних аспектів в сфері надання адміністративних послуг, а також проблемних питань, які виникають в процесі надання адміністративних послуг.

Як показали результати опитування, загальні оцінки мешканцями якості надання адміністративних послуг в частині інформування про адміністративні послуги, доступності та зручності їх отримання тощо), коливаються у межах від 2 до 4,4 балів за 5-бальною шкалою.

Відповіді респондентів засвідчили, що при отриманні майже половини названих ними адміністративних послуг, вони не були задоволені графіком роботи муніципальних служб. Більше третини респондентів в якості найзручнішого джерела отримання інформації про адміністративні послуги назвали Інтернет. Крім того, значна частина респондентів (37,5%) має бажання отримувати інформацію про адміністративні послуги через єдину точку доступу (Інтернет, електронний інформаційний кіоск тощо) та здійснювати оплату за адміністративні послуги через Інтернет.

На думку переважної більшості респондентів, при наданні адміністративних послуг необхідним є створення додаткових зручностей осіб з функціональними обмеженнями, як-от: пандуси, обладнання туалетів, допомога при оформленні заяв. Багато опитаних назвали бажаною можливість здійснювати оплату за послуги безпосередньо в приміщенні, де надається послуга.

Серед причин, які на думку респондентів, заважають ефективній роботі у системі надання адміністративних послуг, переважають такі, як територіальна розосередженість служб та необхідність ходити від однієї служби чи установи до іншої, а також необхідність повторних звернень/заповнення додаткових документів, відсутність зведеної інформації про порядок дій, неможливість відстежити рух документів, свідоме затягування адміністративної процедури.

На думку учасників опитування, для подолання або мінімізації перепон, які виникають при отриманні адміністративних послуг, необхідно посилити відповідальність чиновників та запровадити можливість здійснення електронного звернення, а також спростити адміністративні процедури, забезпечити доступність повної інформації про їх надання.

Результати опитування уже використовуються при розробці та впровадженні заходів з вдосконалення адміністративних процедур, для підготовки уніфікованих регламентів надання адміністративних послуг, а також для розробки програмного забезпечення, що забезпечить доступу громадян до інформації про існуючі адміністративні послуги.

Проект «Забезпечення рівних можливостей у отриманні адміністративних послуг в громаді м. Івано-Франківська» реалізується Агентством з розвитку приватної ініціативи в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа. Реалізація компоненту «Підтримка місцевих ініціатив» програми «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact Inc., стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження».

Думки, висловлені в цьому прес-релізі, є винятковою відповідальністю Агентства з розвитку приватної ініціативи та не обов’язково відображають точку зору USAID, уряду США, Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.

Керівник проекту Оксана Федорович – 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 26, оф. 12, тел. 0342504605, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Агентство з розвитку приватної ініціативи – це неурядова неприбуткова організація, що працює у сфері розвитку та просування інновацій у сферах ринкової економіки, муніципального розвитку та соціальній політиці.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи