+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

20-21 та 27-28 березня 2009 року в пансіонаті «Синьогора» на Івано-Франківщині відбулися тренінги  з основ громадського лобіювання  та планування заходів з лобістської діяльності в межах кампаній громадської участі.

Учасниками тренінгу стали переможці конкурсного відбору серед представників ОГС з Івано-Франківської, Вінницької, Закарпатської, Чернівецької областей. У тренінгу також взяли участь представники органів місцевого самоврядування обраних областей.

Метою тренінгу стало: надати учасникам основи лобіювання як одного з дієвих способів участі в управлінні громадськими справами та задоволення інтересів громад. В ході тренінгу вдалося сформувати позитивне, конструктивне бачення лобіювання як важливого інструменту досягнення результату громадського впливу на прийняття владних рішень, сформувати поняття лобіювання у кампаніях громадської участі, виробити базові етичні засади лобістської діяльності на рівні громад, навчити учасників розробляти стратегію та тактику місцевих кампаній громадської участі, використовуючи інструментарій лобістської діяльності.

Ці та інші завдання поставила перед собою група тренерів Інституту громадського лобіювання та громадської дипломатії, розробивши тренінговий модуль на тренінгу для тренерів 10-11 лютого 2009 року в Яремчі. Модулі «Основи громадського лобіювання» та «Планування заходів з лобістської діяльності в межах кампаній громадської участі» стали логічним продовдженням тренінгових модулів з основ громадської дипломатії. Вони були апробовані тренерами в межах проекту для цих же учасників тренінгів у грудні 2008 року.

Ведучими тренерами були експерти у сфері громадських перетворень України та експерти з правових питань, які мають значний досвід діяльності в органах місцевого самоврядування – Віктор Кімакович, Павло Андрусяк, Кирило Рубановський (м.Івано-Франківськ) та Оксана Яцюк (м.Вінниця). Тренери є експертами новоствореного на базі «Агентства з розвитку приваної ініціативи» Інституту громадської дипломатії та громадського лобіювання. У тренінгових заняттях взяли участь представники громадських організацій Івано-Франківської області, Вінниці, Чернівців та Швейцарсько-Українського проекту «Forza», що реалізується у сфері збереження лісового фонду в Закарпатській області.

На тренінгу було також зроблено акцент на успішних практиках організацій-учасників проекту з застосуванням інструментів громадської дипломатії та лобіювання. Самі ініціативи та перші їх результати учасники тренінгу матимуть презентуватимуть на першій робочій зустрічі мережі організацій громадянського суспільства чотирьох областей регіону задля впровадження інституційних змін, які сприятимуть системним перетворенням, трансформаційним євроінтеграційним процесам у регіоні. Така зустріч відбудеться на базі ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» у квітні  2009 року.

Тренінг організувало «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (АРПІ) (м. Івано-Франківськ) в межах проекту «Створення регіонального інституту громадського лобіювання та громадської дипломатії» за підтримки програми Посольства Королівства Нідерланди Матра Кап.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи