+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

З березня 2014 року Агентство з розвитку приватної ініціативи розпочало реалізацію проекту «Дебатна молодіжна ліга», співфінансування якого здійснюється Європейським Співтовариством в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2007-2013 роки. Територія виконання проекту охоплює Івано-Франківську область України, регіон Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, повіт Марамуреш Румунії. Партнерами проекту з української сторони є департамент освіти та науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської облдержадміністрації, а зі сторони ЄС – Асоціація місцевого розвитку Івана Кревана (Румунія) та Асоціація «Каламаріс» (Угорщина).

Загальновідомим є те, що дебати в урядах, парламентах, місцевих органах влади – це інструмент обговорення та вирішення суспільно важливих проблем, яким користуються громадяни усіх розвинутих країн світу. Дебати – це унікальна можливість побачити проблеми з різних точок зору. Дебати – це також виважений вибір у прийнятті важливих рішень. Традиція дебатування у громадах визначає рівень її демократичного розвитку, тому здатність чи нездатність громадян дискутувати на міжнародному рівні стає питанням національної та громадської безпеки.

Для того, щоб громадські обговорення були професійними і справді допомагали у вирішенні проблем, громадянам важливо ще в юному віці оволодіти необхідними інструментами дебатів. Крім того, молоді люди, з захопленням досліджуючи теми, які є життєво важливими для суспільства, починають бути готовими ініціювати та реалізовувати власні пропозиції щодо поліпшення суспільного життя. Отже, просуваючи дебати серед молоді, громада виховує активних і небайдужих лідерів, які можуть спричинитися до її розвитку та стати носіями громадської думки на міжнародному рівні.

Враховуючи це, виконавці проекту поставили за мету заохотити студентські ініціативи в реалізації інноваційних молодіжних програм транскордонного співробітництва та підвищити спроможність дебатних клубів/організацій в цільових регіонах проекту Угорщини, Румунії та України. Не менш амбітними є специфічні проектні завдання, а саме:

  1. підвищити стабільність молодіжних об’єднань на транскордонному рівні;
  2. покращити уміння та навички молодіжних лідерів в дебатній майстерності;
  3. формувати та впровадити культуру дебатного руху у громадах цільових регіонів трьох країн.

В результаті проекту буде створено Міжнародну Карпатську дебатну асоціацію – транскордонну молодіжну мережу, що дозволить розробити стратегію розвитку дебатного руху на транскордонному рівні, просунути дебатні клуби в кожному цільовому регіоні проекту. На допомогу дебатерам буде створена електронна бібліотека, видано та поширено навчальні та промоційні матеріали для підвищення дебатної майстерності. В рамках проекту відбудеться транскордонна школа для майбутніх тренерів дебатних клубів трьох країн, регіональні та міжнародні дебатні турніри та публічні дебати за активною участю представників цільових громад. Такий комплекс заходів дозволить сформувати дебатні традиції на транскордонному рівні, максимально ефективно спрямувати молодіжний потенціал представників цільових територій для ініціювання та впровадження конструктивних перетворень у своїх громадах.

Проект «дебатна молодіжна ліга» реалізується в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 і фінансований у сумі 77 199,84 євро з фондів Європейського Союзу через Європейський Інструмент Сусідства та Партнерства. Загальна мета програми полягає в інтенсифікації і поглибленні екологічного, соціального та економічного співробітництва між Закарпатською, Івано-Франківською та Чернівецькою областями України та відповідними і прилеглими територіями Угорщини, Румунії та Словаччини. Спільний Технічний Секретаріат, компанія ВАТІ, 1016 Будапешт, вул. Геллертхедь 30-32, Угорщина, www.huskroua-cbc.net, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проект впроваджується громадською організацією Агентство з розвитку приватної ініціативи

Європейський Союз складається з 27 держав-учасниць, які прийняли рішення поступово об'єднати свої ноу-хау, ресурси та долі. За 50 років розширення ЄС вони разом побудували територію миру, стабільності, прогресу та солідарності. Європейський Союз є моделлю вирішення конфліктів і встановлення дружніх відносин шляхом тісного співробітництва з метою досягнення спільних цілей, зберігаючи при цьому національний суверенітет та територіальну цілісність. ЄС прагне поділитися своїми надбаннями і цінностями з країнами та людьми поза власними кордонами. Європейська Комісія є виконавчим органом ЄС.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи