+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

В останній тиждень листопада столиця Білорусі Мінськ зібрала представників юридичної еліти з багатьох країн світу. Тут триває міжнародний студентський конкурс з міжнародного трудового права та арбітражу ICC LexMercatoria. 

  

 

Конкурс є зустріччю студентів-юристів з арбітрами зі всього світу, і нагодою дізнатися, як по-справжньому працює арбітражний процес. Такий досвід складно отримати в іншому місці. Детальніше про конкурс – на http://m.belta.by/regions/view/minsk-sobral-na-konkurse-predstavitelej-juridicheskoj-elity-28-stran-220875-2016/.

 

Цього року, як ніколи раніше, конкурс відзначається значним представництвом учасників – прибуло 27 команд, котрі разом з арбітрами презентують 28 країн світу. Конкурс привабив керівників потужних юридичних компаній, наприклад Dentons (152 офіси у 50 країнах світу, 24 галузі економіки та 40 областей практики юристів в усьому світі). Також вперше в Білорусь прибула команда юридичної школи Гарвардського університету.

 

Перед турніром команди ретельно розбирали завчасно наданий кейс (уявну справу), що полягала в наступному: одна із сторін замовила фешенебельну яхту, щоб подарувати своїй дружині. Через дефект дверей, як припускає постраждала сторона, інтер’єр істотно зіпсувався. Тому вона відмовляється виплачувати суму, що залишилась, оскільки та була витрачена на покриття збитку. Все ускладняється тим, що яхта була збудована за кошти, отримані з використанням такого платіжного інструменту як міжнародний акредитив. 

 

Учасникам слід відповісти, чи може ця справа розглядатися в арбітражі, а також вирішити низку процесуальних та матеріальних моментів. Переможці отримають не лише кубки та цінні призи, але й можливість стажування у потужних міжнародних юридичних компаніях. А найголовніше – це досвід, чітке розуміння того, як по-справжньому працює міжнародний арбітраж найвищого рівня, оскільки судять їх практикуючі арбітри.

 

Команда Юридичного інституту ПНУ у складі Костянтина Яша, Ірини Федорович, Юрія Марущака, Наталії Адамович та талановитої викладачки Ірини Пташник, вперше представляє Західну Україну на ICC LexMercatoria. Окрім нашої команди, на англомовному блоці Україну представляє ще лише одна команда – Одеської юридичної академії. За останніми новинами, наша команда у складі Ірини Федорович та Костянтина Яша увійшла в чвертьфінал! Їм випало змагатися з одною з найсильніших команд турніру – представниками Білоруського державного університету. Рівними їм, за словами Івано-Франківських гравців, є хіба що команда Гарварда.

 

Бажаємо успіху нашій молодій юридичній еліті! Дівчата і хлопці, ми пишаємося Вами! Також черговий раз висловлюємо щиру вдячність спонсору команди, відомому Прикарпатському меценату, директору фінансової компанії «Декра» - Віктору Вінтоняку. Успіх команди стане найкращою вдячністю Вам, пане Вікторе, та усім, хто вірив у нашу команду та підтримував її.

 

 

 

 

 

 

 

 

 вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи