+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Цей проект Агентство з розвитку приватної ініціативи реалізує з березня 2014 року до лютого 2015 року, за співфінансування Європейського Співтовариства в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2007-2013 роки. Територія виконання проекту охоплює Івано-Франківську область України, регіон Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, повіт Марамуреш Румунії. Партнерами проекту з української сторони є департамент освіти та науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської облдержадміністрації, а зі сторони ЄС – Асоціація місцевого розвитку Івана Кревана (Румунія) та Асоціація «Каламаріс» (Угорщина).

Проект ставить за мету заохотити студентські ініціативи в реалізації інноваційних молодіжних програм транскордонного співробітництва та підвищити спроможність дебатних клубів/організацій в цільових регіонах проекту Угорщини, Румунії та України. Для досягнення мети проектом передбачено виконання таких завдань:

  1. підвищити стабільність молодіжних об’єднань на транскордонному рівні;
  2. покращити уміння та навички молодіжних лідерів в дебатній майстерності;
  3. формувати та впровадити культуру дебатного руху у громадах цільових регіонів трьох країн.

14 травня 2014 року в Івано-Франківську відбулося перше засідання наглядової ради «Дебатної молодіжної ліги», під час якого транскордонна команда проекту вперше зустрілася у повному складі, презентувала свій досвід та обговорила важливі питання виконання проекту та звітування.

Одним з актуальних завдань проекту, обговорених під час засідання, є підготовка Транскордонної дебатної школи, що відбудеться 30-31 травня ц.р. в Івано-Франківську на базі Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника.

Цією діяльністю партнери проекту планують започаткувати постійно діючу школу дебатної майстерності, що готуватиме фахівців з підготовки дебатерів та надаватиме знання щодо підтримки та розвитку дебатних клубів, рухів, об’єднань у місцевих громадах Івано-Франківської області України, повіту Марамуреш Румунії та регіону Саболч-Сатмар-Берег Угорщини. У компетенції школи буде просування молодіжних ініціатив на транскордонному рівні і промоція Карпатської міжнародної дебатної асоціації, створеної в рамках проекту.

До участі в цьогорічній Школі запрошуються лідери студентських дебатних клубів, вчителі шкіл та викладачі вищих навчальних закладів, що прагнуть знайомитися з альтернативними освітніми технологіями, та інші представники місцевих громад цільових транскордонних регіонів.

Під час засідання наглядової ради також було обговорено структуру засадничих документів діяльності Карпатської міжнародної дебатної асоціації – стратегії розвитку дебатного руху цільових транскордонних регіонів та меморандуму про співпрацю трьох осередків цієї асоціації. Цей меморандум планується підписати на Транскордонній дебатній школі 31 травня 2014 року.

Нагадаємо, що в результаті проекту «Дебатна молодіжна ліга» буде створено Міжнародну Карпатську дебатну асоціацію – транскордонну молодіжну мережу, що дозволить розробити стратегію розвитку дебатного руху на транскордонному рівні, просунути дебатні клуби в кожному цільовому регіоні проекту. На допомогу дебатерам буде створена електронна бібліотека, видано та поширено навчальні та промоційні матеріали для підвищення дебатної майстерності. Окрім транскордонної школи для майбутніх тренерів дебатних клубів трьох країн, відбудуться регіональні та міжнародні дебатні турніри та публічні дебати за активною участю представників цільових громад.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи