+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

10 грудня 2010 р. стартував проект «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє» та триватиме один рік. Діяльність в межах проекту здійснюється в Івано-Франківській області України та повіті Марамуреш Румунії громадською організацією «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (Івано-Франківська область) та Асоціацією «Еколоджік» (повіт Марамуреш) за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.

Проект «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє» є відповіддю на виклики, пов’язані з втратами природних ресурсів та потребою застосовувати поновлювані джерела енергії в ЄС та сусідніх країнах.

Загальна мета проекту полягає у сприянні розвитку енергоефективних технологій та транскордонній співпраці в цій сфері між молоддю, владою і бізнес-сектором та побудові міцного партнерства для майбутньої транскордонної співпраці у цьому напрямку.

Проект передбачає проведення двох регіональних дебатних турнірів в Україні та в Румунії. Всього в дебатах в межах проекту у двох сусідніх країнах візьмуть участь 40 студентів, зацікавлених в обговоренні актуальних тем з енергозбереження та ефективного використання природних ресурсів, для потреб малого та середнього бізнесу задля сталого розвитку Карпатського Єврорегіону.

З 18 січня 2011 року до 23 березня проходив конкурс серед студентів Прикарпаття на участь в дебатах, що відбудуться в Івано-Франківській області. Відбір студентів здійснювала комісія фахівців, що представляли органи державної влади, місцевого самоврядування, бізнес-сектора та ВНЗ регіону. За результатами конкурсу до дебатів було відібрано 20 студентів з Івано-Франківської області та 2 студенти зараховано до резерву.

6 квітня в м. Івано-Франківську відбулася зустріч-знайомство, під час якої учасники проекту-студенти познайомилися між собою, отримали інформацію про проект та його очікувані результати, переглянули відео з записом дебатів, отримали технічні рекомендації та друкований посібник для підготовки до дебатного турніру, який заплановано організаторами на 5-6 травня ц.р. Саме на цій зустрічі були оголошені теми дебатного турніру:

  1. Біопаливо є кращою альтернативою, ніж викопне паливо. Використання біопалива повинно заохочуватися урядовими регулюваннями
  2. Ринкові підходи мають більший потенціал для скорочення викидів вуглецю, ніж підходи регуляторні
  3. Вода повинна розглядатися як товар, на який може бути встановлена ціна та бути предметом міжнародної торгівлі. Або ж це унікальне загальне благо, що повинно бути предметом міжнародного співробітництва
  4. Європа повинна більшою мірою спиратися на атомну енергетику
  5. Уряд повинен тільки фінансово заохочувати інновації для збереження невідновлюваних видів енергії та ресурсів
  6. Ощадливість – шлях до зменшення шкоди

До студентських дебатів в якості активних глядачів планується залучити широке коло осіб, зацікавлених у отриманні інноваційних пропозицій щодо впровадження енергозберігаючих технологій у виробництво, комунальну та будівельну сферу регіону тощо.

Кращі промовці дебатів отримають нагоду відвідати сусідній з Івано-Франківською України областю повіт Марамуреш Румунії та ознайомитися з об’єктами, що ефективно використовують енергозберігаючі технології.

Проект завершиться Ярмарком ідей в Івано-Франківській області, на який будуть запрошені учасники проекту – активні студенти, експерти у сфері енергозбереження, представники влади, бізнесу та ЗМІ. В межах Ярмарку пройдуть українсько-румунські студентські дебати, відбудеться виставка інновацій у сфері енергозбереження, презентовано результати проекту, а також обговорено перспективи подальшої співпраці між бізнес-сектором та студентською молоддю.

Кращі студентські промови увійдуть до тематичної брошури за підсумками проекту. Студенти мають шанс стати співавторами видання, яке буде розповсюджуватися не лише в Україні, але й у Румунії та в інших країнах ЄС.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи