+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

17 – 18 травня 2011 року в стінах Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся студентський дебатний турнір «Бізнес та енергозбереження» в рамках проекту «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє»

Турнір став подією, що привернула увагу не лише студентської молоді, а й представників науки, місцевої влади та громадськості. Учасників та гостей турніру привітали ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, професор Євстахій Крижанівський, заступник голови ОДА Руслан Гусак, гостями турніру стали представники профільних управлінь та відділів ОДА та міськвиконкому, педагоги, студенти, школярі (близько 90 учасників та гостей заходу). Теми турніру, пов’язані з застосовуванням інновацій в сфері бізнесу, зацікавили також представників промислових підприємств та малих підприємців. Автори найкращих творів-есе щодо практичного застосування енергозберігаючих технологій в українських реаліях були відзначені пам’ятними дипломами. Одинадцять кращих промовців турніру отримали заохочувальні призи – місячні абонементи до театру-кіно «Люм’єр». В рамках турніру відбулися чотири навчальні раунди, а також півфінал, в якому взяли участь кращі промовці дебатів. В кожному навчальному раунді обговорювалася інша резолюція, пов’язана з загальною темою турніру та проекту. Для півфінального раунду було обрано тему, «Європа повинна більшою мірою спиратися на атомну енергетику», особливо актуальну в контексті сумнозвісних подій на атомній електростанції Фокусіма в Японії та в українському Чорнобилі.

Кращими промовцями дебатів за результатами півфінального раунду стали – Івасишин Уляна та Розіскулов Сергій (ІФНТУНГ), Ткач Михайло (Прикарпатський університет ім. В. Стефаника), Зборовський Михайло (Київський національний університет ім. Т. Шевченка). Й у вересні 2011 року вони відвідають сусідній з Івано-Франківською областю румунський повіт Марамуреш, де ознайомляться з прикладами ефективного застосування енергозберігаючих технологій у виробництві, комунальній та будівельній сфері.

Аналогчіний дебатний турнір 11-12 червня ц.р. відбудеться в Бая-Маре (Румунія), який відвідають з консультаційною метою Івано-Франківські дебатери та судді. Таким чином стартуватиме міжнародний українсько-румунський дебатний клуб. Українсько-румунський фінал дебатів пройде в рамках міжнародного ярмарку ідей, який включатиме також виставку інновацій у сфері енергозбереження.

Дебатний турнір відбувся в рамках проекту «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє», що здійснюється в Івано-Франківській області України та повіті Марамуреш Румунії громадською організацією «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (Івано-Франківська область) та Асоціацією «Еколоджік» (повіт Марамуреш) за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.

Партнерами у підготовці та проведенні заходу також виступила Івано-Франківська ОДА, Івано-Франківський міськвиконком та національний технічний університет нафти і газу.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи