+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Представники бізнесу, влади, громадськості, експерти в сфері енергозбереження і, звичайно ж, кращі промовці дебатного турніру, який відбувся 17-18 травня 2011 року, отримали нагоду відвідати сусідній з Івано-Франківською областю України повіт Марамуреш Румунії та ознайомитися з об’єктами, що ефективно використовують енергозберігаючі технології.

Метою туру було отримання практичних знань та ознайомлення з конкретними об’єктами енергозбереження в повіті Марамуреш, а також ініціювання сталого співробітництва між українськими та румунськими колегами в цьому секторі, і зокрема, між представниками бізнесу та студентами.

Одним із найвдаліших прикладів впровадження енергозберігаючих технологій виявився готельний комплекс «Popasul din deal» в місті Окна Шугатаг, який належить румунському підприємці Поп Васілеу. У 2007 році він вирішив зайнятися туристичною діяльністю і побудувати гостинний дім. Підприємець виявився далекоглядним і збудував будував одразу за новітніми технологіями. Він першим у своєму місті встановив два теплові насоси, а пізніше 30 сонячних панелей. Підприємець каже, що це було досить дорого, але воно того варте: отриманої енергії вистачає на опалення, гарячу воду, кухню, басейн. Не потрібні ні дрова, ні газ, не треба наймати кочегарів, ще й безпечно для навколишнього середовища. Значну допомогу в будівництві йому надав уряд Румунії та Європейський Союз.

Українсько-румунський проект має освітнє спрямування, розрахований насамперед на молодь. Конкурс студентських творів-есе і дебати підтвердили, що тема енергозбереження хвилює не тільки майбутніх енергетиків чи інженерів. Півфіналіст дебатів – студент Київського національного університету ім. Т.Шевченка Михайло Зборовський каже, що йдеться не лише про технології, а про стратегію, якої на державному рівні бракує.

Студенти подавали інноваційні пропозиції щодо впровадження енергозберігаючих технологій у виробництво, комунальну та будівельну сферу. В Румунії ознайомилися з досвідом використання енергії тепла і сонця, утеплення багатоквартирних будинків, виготовлення брикетів із відходів меблевого виробництва, роботою міні-гідроелектростанцій, системою збагачення води киснем без використання традиційних джерел енергії на фермі з розведення форелі.

Наступна зустріч відбудеться в Україні – на Ярмарку ідей в Івано-Франківську, на який будуть запрошені його активні учасники – студенти, експерти у сфері енергозбереження, представники влади, бізнесу та ЗМІ.

Ознайомчий тур відбувся в рамках проекту «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє», що здійснюється в Івано-Франківській області України та повіті Марамуреш Румунії громадською організацією «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (Івано-Франківська область) та Асоціацією «Еколоджік» (повіт Марамуреш) за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи