+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

24 листопада в м.Івано-Франківську під егідою Міжнародного інвестиційно-економічного форуму «Партнерство та перспектива» відбувся українсько-румунський ярмарок ідей, завершальний захід проекту «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє», що виконується в Івано-Франківській області України та повіті Марамуреш Румунії громадською організацією «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (Івано-Франківська область) та Асоціацією «Еколоджік» (повіт Марамуреш) за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.

В ході ярмарку відбувся фінальний раунд дебатів на тему «Держава повинна стимулювати інновації для збереження невідновлюваних видів енергії та ресурсів» . Учасниками дебатів були українські та румунські студенти й аспіранти - кращі промовці відбіркових дебатних турнірів, які відбувалися в містах Івано-Франківську (Україна) та Бая-Маре (Румунія). Студенти висунули дві альтернативні тези для обговорення: можливості, які дає Європейський Союз країнам Співтовариства для розвитку енергозберігаючих технологій – з одного боку, та можливості ринку енергозберігаючих технологій, що не має потреби у регулятивному державному втручанні у сферу енергозбереження – з іншого.

Паралельно з дебатами проходила демонстрація інновацій, науково-дослідних проектів та програм підготовки кадрів у галузі енергозбереження та енергоменеджменту вищих навчальних закладів Івано-Франківської області та повіту Марамуреш, елементів екологічного туризму та традиційних ремесел зазначених прикордонних регіонів України та Румунії. Ярмарок дозволив здійснити обмін ідеями, планами та налагодити нові знайомства між представниками чотирьох суспільних секторів прикордонних областей України та Румунії Карпатського Єврорегіону: студентської молоді, підприємців, місцевої влади, громадськості та ЗМІ. Як підсумок, українськими та румунськими студентами було підписано декларацію про створення міжнародного дебатного клубу на базі ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи».

Проект «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє» розпочався 10 грудня 2010 р. як відповідь на виклики, пов’язані з втратами природних ресурсів та потребою застосовувати відновлювані джерела енергії в ЄС та сусідніх країнах. Проект ставив за мету сприяти розвитку енергоефективних технологій та транскордонній співпраці в цій сфері між молоддю, владою і бізнес-сектором та побудові міцного партнерства для майбутньої транскордонної співпраці у цьому напрямку. В результаті проекту створено міжнародний дебатний клуб і його першими учасниками стали студенти Івано-Франківської області та повіту Марамуреш, промовці дебатних турнірів на тему «Бізнес та енергозбереження» в Україні та Румунії. Глядачами дебатів стало широке коло осіб, зацікавлених у отриманні інноваційних пропозицій щодо впровадження енергозберігаючих технологій у виробництво, комунальну та будівельну сферу регіонів тощо. В рамках проекту студенти, експерти та практики з Івано-Франківської області відвідали повіт Марамуреш та ознайомилися з об’єктами, що ефективно використовують енергозберігаючі технології. Дебати та ознайомчий тур з практиками енергозбереження об’єднали студентську молодь, місцеву владу та представників бізнес-сектора, зацікавлених в обговоренні актуальних тем з енергозбереження та ефективного використання природних ресурсів для потреб малого та середнього бізнесу задля сталого розвитку громад транскордонних регіонів. За підсумками проекту створюється відеофільм, що презентуватиме цікаві особливості впровадження проекту та його найяскравіші результати, а також готується до друку брошура з матеріалами для підготовки дебатів з тематики енергозбереження для студентів України та країн ЄС.

Контактна особа – директор ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» Лада Маланій, тел.0342504605.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи