+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Зустріч з нагоди відкриття проекту, що виконується за співфінансування ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІСП «Польща – Білорусь – Україна» на 2007 – 2013 роки, відбулася 15 травня 2014 року в Івано-Франківську. В зустрічі взяли участь представники виконавця проекту - громадської організації «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (АРПІ), виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та ґміни міста Люблін (Польща), а також представники вищих навчальних закладів нашої області та промислових підприємств, безпосередньо зацікавлені в діяльності проекту та його результатах.

В ході презентації проекту було зроблено акцент на досвіді організацій-партнерів. Зокрема було зазначено, що тематика проекту не є новою для його виконавців. У 2010-2011 роках АРПІ реалізувала спільний українсько-румунський проект «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє» за співфінансування ЄС. Результати цього проекту надихнули на нову діяльність – на цей-раз на рівні Івано-Франківської області України та Люблінського воєводства Польщі - «Студент з ініціативою – вектор енергозбереження». Представники ґміни м.Любліна презентували власний досвід діяльності, зробивши акцент на співпраці з Україною, зокрема з містом Івано-Франківськом.

Учасники отримали інформацію про мету, завдання та діяльність проекту, що охоплює Івано-Франківську область України та Люблінське воєводство Польщі і триватиме один рік. Проект ставить за мету заохотити проактивну молодь цільових регіонів проекту до ініціювання та впровадження молодіжних інновацій та налагодження транскордонної співпраці у сфері енергозбереження.

Для виконання цього проектом буде створено дієву мережу молодіжного транскордонного співробітництва в сфері енергозбереження; буде проведено комплексне навчання для активних молодіжних лідерів для їх подальшої діяльності в напрямку впровадження енергозберігаючих ініціатив у цільових регіонах проекту; забезпечено механізми просування молодіжних ініціатив та представлено потенціал учасників проекту потенційним роботодавцям у сфері енергозбереження у транскордонних регіонах проекту.

В результаті проекту буде спільна база даних енергозберігаючих інституцій у двох локаціях проекту доступні на веб-платформі Мережі, підписано Меморандум про співпрацю між інституціями, що працюють у сфері енергозбереження та узгоджено спільну концепцію молодіжних обмінів та стимулювання спільних наукових досліджень між університетами Івано-Франківська та Любліна. Для студентської молоді з України та Польщі у Люблінському воєводстві буде організовано Школу лідерства, менеджменту та фандрейзингу РАДАР, проведено 2 регіональні дебатні турніри у кожному регіоні проекту на тематику енергозбереження та 1 міжнародний дебатний турнір. В рамках навчальних візитів у сфері енергозбереження представники України відвідають об’єкти енергозбереження в Люблінському воєводстві Польщі, а представники з Польщі відвідають об’єкти енергозбереження в Івано-Франківській області України та налагодять партнерські зв’язки. Головним промоційним заходом проекту стане Міжнародний Форум молодіжних ініціатив, де учасники ознайомляться з новітніми ідеями у сфері енергозбереження та налагодять корисні контакти. Також в рамках проекту буде видано низка промоційних видань, що популяризуватимуть проектні досягнення.

Учасники зустрічі також обговорили шляхи виконання таких актуальних завдань проекту, як створення бази даних вищих навчальних закладів, спеціальностей, дослідницьких програм у сфері енергозбереження на території Івано-Франківської області України та Люблінського воєводства Польщі; започаткування програм обмінів між студентською молоддю та науковцями з Люблінського воєводства Польщі та Івано-Франківської області України.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи