+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

За результатами моніторингу роботи Дозвільного центру м. Івано-Франківська, який проводився протягом жовтня-грудня 2008р. громадською організацією «Агентство з розвитку приватної ініціативи» в межах проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції «Гідна Україна», розроблено пропозиції щодо єдиного комплексного документа, що регламентуватиме всі аспекти діяльності Дозвільного центру м. Івано-Франківська. Як наслідок, прийнято рішення виконавчого комітету міської ради від 24.02.2009р. «Про затвердження порядку взаємодії представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в одному приміщенні (в Дозвільному центрі м. Івано-Франківська)».

Дане рішення замінює регламент роботи Дозвільного центру та регулює організаційні питання функціонування Дозвільного центру м. Івано-Франківська; діяльність адміністратора, місцевих дозвільних органів; їхню взаємодію із суб’єктами господарювання; координацію діяльності дозвільних органів в рамках Дозвільного центру; організацію документообігу та порядок здійснення контролю за належністю здійснення дозвільних процедур; взаємодію адміністратора з представництвом Держкомпідприємництва в Івано-Франківській області тощо.

Визначено єдиний понятійний апарат, побудовано логічну структуру документа, яка відповідно до напрямків діяльності Дозвільного центру включає усі необхідні для злагодженої та ефективної роботи центру розділи.

Також було прийняте рішення виконкому від 24.02.2009 для подальшого розгляду на сесії про затвердження «Програми оптимізації надання адміністративних послуг в місті Івано-Франківську».

Цим рішенням передбачає створення та функціонування центру надання адміністративних послуг, в якому зосереджений весь комплекс послуг, що надається громадянам компетентними органами виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. До таких послуг належать соціальні, житлові питання, звернення громадян, інформаційно-довідкові послуги для суб’єктів господарювання. Ця програма суттєво спрощує доступ до процедур і самі процедури надання адміністративних послуг. Програма впроваджуватиметься за принципом єдиного офісу або єдиного вікна.

Прийняття рішення значною мірою базувалося на результатах моніторингу ЄДЦ в м.Івано-Франківську. Експерти АРПІ долучалися до розробки рішення та його юридичного обґрунтування.

Громадський моніторинг мав своїми завданнями визначити перепони (недоліки), що створюють можливості для розвитку корупційних проявів у сферах нормативно-правового забезпечення діяльності ЄДЦ, обсягу та якості послуг, які надаються ЄДЦ, взаємодії адміністраторів та місцевих дозвільних органів в рамках ЄДЦ,  кадрового забезпечення ЄДЦ, а також політики місцевої влади щодо ЄДЦ. Також він допоміг виявити кращі практики у впровадженні ЄДЦ та розробити рекомендації щодо вдосконалення роботи ЄДЦ.

Предметом моніторингу стали єдині дозвільні центри у 17 містах та районах Івано-Франківської, Київської, Луганської, Миколаївської, Хмельницької, Чернігівської областей та Автономної Республіки Крим.

«Незалежний моніторинг роботи дозвільного центру виконувався в межах проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», що виконується Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації Виклики Тисячоліття (МСС)».

Громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи» є координатором коаліції громадських організацій з громадського моніторингу ЄДЦ в рамках проекту «Гідна Україна». Першочерговим завданням коаліції є визначення  перепон (недоліків) у діяльності ЄДЦ, що створюють можливості для розвитку корупційних проявів, виявлення напрямків вдосконалення роботи ЄДЦ, а також промоція кращих практик у їх впровадженні.

Контактна особа: Лада Маланій, тел. 0342 504605, e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., веб-сторінка: www.rirc.if.ua, адреса: вул.Дністровська 26, офіс 12, м.Івано-Франківськ.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи