+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Агентство з розвитку приватної ініціативи бере участь у реалізації Проекту «Посилення спроможності об’єднаних територіальних громад у наданні соціальних послуг». Проект адмініструється на національному рівні благодійним фондом «Творчий центр «ТЦК» (Київ) та фінансується Радою Європи.

 

Метою згаданого проекту є: покращення якості та доступності соціальних послуг для громадян в об’єднаних територіальних громадах України шляхом посилення спроможності органів місцевого самоврядування та розвитку інфраструктури. Період виконання проекту охоплює серпень - листопад 2017 року, а його географія виконання – 6 об’єднаних територіальних громад Івано-Франківщини (Космацька та Витвицька ОТГ), Луганщини (Троїцька та Чмирівська ОТГ) й Херсонщини (Чаплинська та Асканія-Нова ОТГ).

 

Завданнями проектної діяльності є запровадження практики діалогу у соціальному секторі цільових громад, визначення місцевих пріоритетів розвитку системи надання соціальних послуг за результатами вивчення потреб у таких послугах, сприяння професійному розвитку муніципальних служб у сфері управління системою соціальних послуг на основі залучення, партнерства та міжмуніципальної співпраці, а також покращення інфраструктури надання соціальних послуг в шести ОТГ.

 

Для виконання проектних завдань у Витвицькій та Космацькій ОТГ сформовано та започатковано діяльність робочих груп з питань розвитку системи надання соціальних послуг, до складу яких увійшли депутати та посадовці місцевих рад, представники надавачів соціальних послуг, представники громадськості.

 

Також представники цільових громад стали учасниками семінару-практикуму «Організація надання соціальних послуг в ОТГ в умовах децентралізації», що відбувся 8-9 вересня у Києві, де презентували свої ОТГ, їх перспективи та соціальні проблеми, поспілкувались з колегами із інших громад та фахівцями Міністерства соціальної політики України. Зараз в цільових громадах йде активна організаційна робота із забезпечення проведення дослідження потреб у соціальних послугах.

 

Очікуваними результатами реалізації проекту мають стати налагодження постійної діяльності діалогових робочих груп в цільових ОТГ, які б реально сприяли підвищенню ефективності надання соціальних послуг, визначення в кожній громаді-учасниці проекту потреб в наданні соціальних послуг на основі участі громадян (опитування, фокус-групи), розробка місцевої програми розвитку системи надання соціальних послуг за результатами вивчення таких потреб.

 

Також проект дозволить муніципальним посадовцям здобути знання та навички для практичного застосування в соціальній сфері. У межах проекту громадам учасницям також буде надано відповідне обладнання та спеціально розроблене програмне забезпечення для організації прийому громадян, що звертаються за отриманням соціальних послуг, забезпечено інформування громадян про можливість отримання соціальних послуг. Кінцевим результатом реалізації проекту його команда бачить запровадження в практику діяльності органів самоврядування цільових громад інструментів Ради Європи з управління персоналом і належного врядування.

 

- Безперечною перевагою проекту є те, що об’єднані громади, які беруть участь у ньому, отримають реальний шанс на початках своєї життєдіяльності налагодити систему надання соцпослуг, зробивши це правильно та сучасно, на основі ґрунтовного методологічного підходу, який забезпечується в рамках проекту – говорить регіональний координатор проекту в Івано-Франківській області, експерт АРПІ з правових питань Кирило Рубановський, - Новоутворені ОТГ не лише покращать власну інфраструктуру, отримавши сучасне обладнання, інформаційні матеріали, розробивши чи вдосконаливши власні веб-сайти – їм буде надано практичні інструменти для визначення реальних потреб в соціальних послугах та розвитку системи таких послуг. Також дуже цінним є налагодження не тільки діалогу зацікавлених сторін всередині громад, а й контактів та співробітництва між різними ОТГ – скажімо, на семінарі-практикумі в Києві ми стали свідками «наведення мостів» між делегацією Витвицької ОТГ та їх колегами з Чаплинки, що на Херсонщині. Такі контакти, безперечно, зміцнюють та збагачують.

 

 

 вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи