+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Дві ОТГ Івано-Франківської області стали учасниками ініціативи «Демократія та розбудова громад через розуміння та розвиток місцевої спадщини», що стартувала у вересні та має завершитися у грудні 2017 року.

 

Цей проект спрямований на посилення спроможності органів місцевого самоврядування та активізацію процесів демократичного та економічного розвитку, а також на підвищення рівня участі молоді в місцевому управлінні нових Білоберізької та Печеніжинської об'єднаних територіальних громад. Цілі проекту дотягатимуться далеко не у традиційний спосіб (наприклад, навчання демократичним процесам, молодіжному лідерству чи проведення популярних вже десятки років семінарів з написання проектів), а через підвищення розуміння представниками органів місцевого самоврядування та молодіжними лідерами громад важливості розумного використання культурної та природної спадщини своєї місцевості.

 

Виконавець проекту – Агентство з розвитку приватної ініціативи – вирішив втілити цю ідею, виходячи з твердої позиції, що дбайливо збережена та якісно інтерпретована місцева матеріальна та нематеріальна спадщина ховає найрізноманітніші можливості розвитку місцевих громад і, завдяки цьому, прискорює і робить мінімально болісними процеси децентралізації в Україні. Крім того, розумне управління об’єктами природи чи культури та унікальними надбаннями нематеріальної культури є, власне, основою для збереження цінностей, успадкованих нами від десятків або й сотень поколінь попередників.

 

Проект передбачає заходи з підвищення навичок управління місцевою спадщиною для подальшого збереження та промоції її об’єктів. Планується організувати ознайомчі візити для депутатів, громадських лідерів та активної учнівської молоді до вже розвинутих об’єктів місцевої спадщини. Таким є Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, що був відкритий у 2015 році, а нині не лише успішно працює, але й виконує роль місцевого хабу змін у громаді. Також в Білоберізькій та Печеніжинській громадах пройдуть творчі майстерні з розвитку та збереження місцевої спадщини за участі не лише управлінців та активу ОТГ, але й істориків-краєзнавців, фахівців у сфері архітектури, просторового планування, ландшафтного дизайну, дизайнерів інтер’єрів та інших спеціалістів для планування роботи зі спадщиною.

 

Учасники проекту набудуть нових знань та навичок щодо значення спадщини для місцевого розвитку. В цьому напрямку планується працювати з учнівською молоддю, потенціал та енергію якої варто спрямувати саме на ініціативи з розумного використання культурної спадщини батьківських громад і тим самим гарантувати територію стабільного розвитку, власне, для свого ж майбутнього. Для цієї цільової групи в кожній ОТГ будуть проведені вузькоспеціалізовані тренінги з підприємництва (з наочним прикладом діяльності місцевих підприємців навколо Центру спадщини у Вигоді) та навичок презентації через оволодіння майстерністю дебатувати й переконувати. На фінальній стадії проекту серед юних учасників проекту буде організовано спільний для двох громад дебатний турнір, де очікуються гострі дискусії та яскраві ідеї навколо контраверсійних тем щодо пріоритетності, вагомості та прикладної ролі місцевої спадщини.

 

Задля посилення й підвищення ефективності діяльності громад з використання місцевої спадщини для економічного розвитку експертами проекту буде розроблено посібник для місцевих посадовців, активних та думаючих лідерів громад, в тому числі, молодіжних лідерів. Подібного ресурсу в Україні до цього часу ще не було. Цей посібник в електронному форматі буде доступний на веб-сайті Агентства з розвитку приватної ініціативи, анонсований та розповсюджений у партнерській мережі проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» та в соцмережах.

 

Реалізація проекту має стати вдалим, навіть правильним, початком комплексної продуманої діяльності, на разі, двох пілотних громад з колосальними ресурсами місцевої спадщини. Команда проекту забезпечить необхідний інтелектуальний та творчий потенціал, а також потужну експертну підтримку для успішного планування та креативних рішень у питаннях розвитку та гарантує, що його досвід може бути легко реплікований для інших новостворених ОТГ і не лише в Івано-Франківській області України.

 

 

Ініціатива «Демократія та розбудова громад через розуміння та розвиток місцевої спадщини» виконується фахівцями ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» в рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», що адмініструється Всеукраїнською Мережею ОПОРА й співфінансується Урядом Великої Британії через Посольство Великої Британії в Україні.

 

 

 вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи