+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Під такою назвою в Івано-Франківську відбувся круглий стіл, організований фахівцями Українського інституту міжнародної політики та Івано-Франківською облдержадміністрацією 29 вересня 2016 р.

  

У круглому столі взяли участь представники місцевих органів державної влади, місцевого самоврядування та громадські експерти Івано-Франківської області, в т.ч. представники ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи».

 

Ініціатива круглого столу відбувається в рамках інформаційної кампанії за підтримки МЗС Німеччини та Фонду Ганса Зейделя, що інформує про можливості для Дунайського регіону й Українську мережу Дунайського Форуму громадянського суспільства, створеної за підтримки ЄС, до якої увійшли фахові громадські й наукові об’єднання чотирьох регіонів України – Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької та Одеської областей.

 

Як зазначають представники Українського інституту міжнародної політики, аналітики й експерти цих областей розробили проект стратегічного документу – Комплексного бачення участі України в плані реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону, який у 2015 році презентували у Мінрегіоні України. Як зазначили доповідачі, стратегія ЄС для Дунайського регіону успішно реалізується багатьма країнами Європи ще  з 2011 року. Однак активність України у цій реалізації ще досить низька.

 

В рамках зустрічі учасники були поінформовані про основні пріоритети Дунайської стратегії та про механізми співпраці з регіональною ініціативою Європейська стратегія Дунайського регіону (ЄСДР). Серед цих пріоритетів, які можуть бути цікавими Івано-Франківській області –зв’язок між країнами, в т.ч. транспортна доступність, підтримка сталої енергетики, розвиток культури і туризму, захист навколишнього середовища, заходи, що сприяють добробуту в т.ч. розвиток знань та освіти, підтримка конкурентоспроможності підприємств, інвестиції в освіту та перекваліфікацію, а також заходи зі зміцнення потенціалу регіону в т.ч. інституційна спроможність та безпека й боротьба з організованою злочинністю. Було наголошено, що ЄСДР як регіональна ініціатива ЄС, в якій Україна може брати повноцінну участь, не будучи членом ЄС, використовуючи доступні інституційні й фінансові можливості. Зокрема, участь ЄСДР дасть можливість залучити новий досвід управління територіями, синхронізувати національні, регіональні і місцеві пріоритети.

 

Представники ОДА поінформували про ті проекти, які були з 2011 року підготовлені та направлені на розгляд ЄСДР, а також про нові проекти області, які відповідають пріоритетам Стратегії. Серед цих проектів – проект ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» «Місцевий розвиток. Передумови будівництва пункту пропуску державного кордону та будівництва дороги с. Ільці (Верховинського р-ну) – державний кордон з Румунією»,  та ще низка проектів екологічного спрямування, в т.ч. збереження біорізноманіття  у Верховинському природному парку, подолання наслідків екологічного лиха в Калуському районі, проекти з моніторингу забруднень ґрунтів і повітря та інші. Список та короткий опис проектів було передано представникам Українського інституту для підготовки частини аналітичного звіту щодо готовності та можливостей Івано-Франківської області співпрацювати в рамках ЄСДР.

 

Окрема увага була відведена огляду Івано-Франківського інструменту підтримки територіальних громад, яким є обласний конкурс проектів органів місцевого самоврядування. Доповідачі круглого столу наголошували, що в умовах реформи з децентралізації слід діяти ще й на випередження – насамперед створювати можливості для участі об’єднаних територіальних громад у проектах і програмах Дунайської стратегії. При цьому було зазначено, що Україна, на жаль, на урядовому рівні ще не створила умов для того, щоб організації та інституції могли використовувати інструменти Дунайської стратегії.

 

Невдовзі планується новий візит команди Українського інституту міжнародної політики до Івано-Франківська з метою представлення інвестиційних можливостей ЄСДР та ознайомлення з можливостями для інвесторів, створених у нашій області.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи