+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

23 листопада Кабінет Міністрів України провів “дерегуляційний день”, анонсованим результатом якого стало скасування значного масиву застарілих нормативних актів, що врегульовують господарську діяльність

  

 

Як зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, прийняті на засіданні Кабінету Міністрів рішення значно спрощують життя малому і середньому бізнесу, мінімізують корупційні ризики і заощадять підприємцям мільярди гривень.

 

Під час засідання Уряду було прийнято рішення скасувати 367 незаконних та неактуальних нормативних актів, що на думку урядовців, дозволить значно зменшити адміністративний тиск та корупційні ризики при адмініструванні суперечливих норм.

 

Окремий дерегуляційний блок стосується аграрного сектору та земельних відносин. Так Уряд також скасував заборону на змішування зерна різних сортів (наказ Мінагрополітики №661 від 13.10.2008 р.). Її скасування призведе до зниження логістичних втрат, і водночас раціонального використання потужності елеваторів і портів. Очікується, що економічний ефект цього рішення для бізнесу до 2020 року складе більше 10 млрд гривень.

 

Крім того, вдосконалено процедури розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а термін отримання відомостей про грошову оцінку земельної ділянки скорочується до одного дня. Уряд також скоригував типовий договір оренди землі, затверджений постановою від 03.03.2004 р. На думку експертів це суттєво скоротить число судових спорів, що виникли через колізії між типовим договором оренди та Законом України «Про оренду землі».

 

Уряд значно спростив процедури погодження будівництва базових станцій мобільного зв’язку (зміни до Постанови КМУ від 13.04.2012 р. №461). Процедуру введення в експлуатацію таких об’єктів буде скорочено на 1 місяць. Також було уточнено правила визначення розміру орендної ставки за комунікаційне обладнання (зміни до Постанови КМУ №786 від 04.10.1995 р.).

 

Окрім цього, ухвалено рішення щодо скасування мінімального розміру оплати послуг приватних нотаріусів на рівні державного мита, що був встановлений Указом Президента України від 10.07.1998 р. №762 та передбачав, наприклад, при посвідченні договорів оплату послуг нотаріуса в розмірі не менше 1% від суми договору. На практиці зняття нижньої планки уможливить зменшення розміру витрати на послуги приватних нотаріусів – звісно, за їх згодою.

 

Також Кабінет Міністрів затвердив оновлені ліцензійні умови протипожежного призначення, зменшивши перелік робіт та послуг, що підлягають ліцензуванню, з 17 до 7), а також нові ліцензійні умови промислового вилову біоресурсів.

 

З повними текстами урядових рішень можна буде ознайомитись на сайті Верховної Ради (розділ «Законодавство України http://zakon2.rada.gov.ua/laws) та Кабінету Міністрів України (розділ «Нормативно-правова база http://www.kmu.gov.ua/control/uk/newsnpd).

 

Що реально дасть для бізнесу урядова дерегуляційна акція – очевидно покаже час. До слова, Уряд обіцяє проводити дерегуляційні дні регулярно. «Ми будемо знищувати такі регуляції, а тих, хто проти, будемо виводити поза межі роботи нашого Уряду» - наголосив при цьому Прем'єр-міністр.



вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи