+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

При залученні найманих працівників у підприємців та керівників підприємств виникають питання щодо виплати заробітної плати. Не секрет, що низка підприємців та фірм виплачує зарплату один раз на місяць. Проте така практика є незаконною.

Земля є одним з основних та найбільш цінних ресурсів для ведення бізнесу. Нижче міститься систематизований виклад основних положень Земельного кодексу України щодо права на землю, процедур Продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або надання їх в оренду, а також викладено основні засади земельних торгів. Матеріал містить практичні  алгоритми дій для підприємців, які бажають  придбати чи взяти в оренду земельні ділянки.

23 листопада Кабінет Міністрів України провів “дерегуляційний день”, анонсованим результатом якого стало скасування значного масиву застарілих нормативних актів, що врегульовують господарську діяльність

  

 

Певні види господарської діяльності з міркувань національної безпеки, безпеки споживачів, захисту ринку тощо підлягають ліцензуванню. Нижче подано основні положення Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» що набрав чинності з 28.06.2015, щодо процедури звернення за отриманням ліцензії, порядку її видачі та ліцензування. Публікацію доповнює перелік ліцензійних видів діяльності із зазначенням органів ліцензування та посиланнями на їх веб-сайти.

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», що був розроблений командою експертів ще улітку 2014-го, прийнято Верховною Радою України 3 листопада 2016 року.

Сплата податків є конституційним обов’язком кожного з нас водночас невід’ємною складовою підприємницької діяльності. У даній публікації систематизовано актуальні положення основного акта податкового законодавства – Податкового кодексу України щодо загальнодержавних податків та  зборів. Окремо та  детально висвітлено спрощену систему оподаткування, якою користується значна частина малого та середнього бізнесу. Також тут наведено інформацію про деякі пільги з оподаткування, що стимулюють певну бізнесову діяльність.

 вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи