+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

21 травня Агентство з розвитку приватної ініціативи завершило оцінювання концепцій молодіжних ініціатив, які передбачають конкретні заходи із залучення мешканців до використання потенціалу культурної спадщини своїх громад в цілях місцевого розвитку.

Всього було подано 30 заявок з концепціями потенційних ініціатив та відібрано 20 для подальшого доопрацювання авторами на II етапі Програми.  

На II етапі учасники Програми візьмуть участь у тренінгу з планування інтерпретації спадщини за участю місцевих зацікавлених сторін, що планується у червні цього року. Навчання включатиме ознайомчий візит до осередків сучасної інтерпретації спадщини в Україні – Центру спадщини Вигодської вузькоколійки (Івано-Франківська обл.) та / або Фортеці Тустань (Львівська обл.). Орієнтовні дати тренінгу  – 23-26 червня 2021 року. Остаточна інформація щодо графіку, локацій, а також програма тренінгу будуть надані учасникам після того, як вони підтвердять свою участь.

Також на даному етапі Програми учасникам буде надано менторський супровід, який дозволить розробити / адаптувати плани інтерпретації спадщини громад, вдосконалити подані ініціативи та подати їх для остаточного відбору в рамках Програми.

На III Етапі Програми будуть відібрані п’ять найкращих ініціатив-переможців, на реалізацію яких будуть надані малі гранти.

Агентство з розвитку приватної ініціативи від імені спільноти мережі Go Heritage! Вітає переможців:

1.      Громадська організація Центр розвитку ініціатив "ІнСорс" (Кременецька територіальна громада Тернопільської області): створення й популяризація локального медіапродукту про культурний та туристичний потенціал Кременецької громади.

2.      Громадська організація Платформа сталого розвитку “ПЕРСПЕКТИВА” (Новоселівська сільська рада Полтавського району Полтавської області): кампанія з підвищення обізнаності щодо потенціалу місцевої спадщини в громаді.

3.      ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» (Надвірнянська територіальна громада Івано-Франківської області): заходи молодіжної команди з підвищення потенціалу та привабливості для відвідувачів руїн замку Краснодвір за участю місцевих волонтерів.

4.      ГО Братство імені князів Острозьких (Острозька міська громада Рівненської області): заходи з підвищення потенціалу та привабливості для молодих відвідувачів Новомалинського замку за участю мешканців громади.

5.      МП "ЛЕМКО-центр" при ГО "Чарівні Руни" (Званівська громада Донецької області): розвиток потенціалу спадщини Званівської громади через підготовку команди юних гідів-інтерпретаторів та використання онлайн-інструментів.

6.      Молодіжна ініціативна група "Джура" у партнерстві з Благодійною організацією «Фонд громади міста Олешки ім. Софії Фальц-Фейн» (Олешківська об’єднана територіальна громада Херсонської обл.): підготовка та реалізація за участі молоді козацького фестивалю на території Олешківської Січі.

7.      ГО «Лійка» (Василівка-на-Дніпрі Василівського старостинського округу № 1 Раївська сільська рада Дніпропетровської обл.): створення креативних груп з числа місцевих мешканців та розробка унікальних елементів інтерпретації місцевої спадщини за їх участю.

8.      Ініціативна група молодіжного простору (Рогатинська міська територіальна громада Івано-Франківської області): дослідження й інвентаризація ресурсів спадщини Опілля молоддю громади.

9.      БО "Благодійний фонд "Центр допомоги "ГАРАНТ" (Роганська територіальна громада Харківської області): приваблення відвідувачів через промоцію об’єктів місцевої культурної та природної спадщини за участі креативних мешканців міста, де виробляють відомий бренд пива.

10.    Ініціативна група "Відродження спадщини Куяльницької ОТГ" (Куяльнцицька територіальна громада Одеської обл.): розробка за участю креативної місцевої молоді та запуск трьох етнотурів, які знайомлять з місцевим стилем життя та культурами праці конкретних мешканців українського, молдовського, болгарського, чеського етносів у Куяльницькій громаді.

11.   ГО «Мамонт-фемелі» (Понорницька громада Новгород-Сіверського району Чернігівської області): організація та проведення фестивалю місцевої молоді «Мамонт-Фест».

12.   Громадська організація "Туристична асоціація"Гуцулія" (Косівська територіальна громада Івано-Франківської області): розробка місцевою творчою молоддю концепції інтерпретації новітньої спадщини, створеної молодими косівськими майстрами та створення елементів інтерпретації для спадщини, що твориться сьогодні.

13.   Молодіжна рада Великоомелянської сільської ради (Великоомелянська ТГ Рівненського району Рівненської області): заходи молодіжної команди з підвищення потенціалу спадщини та привабливості для відвідувачів Великоомелянської ТГ.

14.   Ініціативна група Новороздільської ТГ (Новороздільська міська громада Львівської області): заходи молодіжної команди з підвищення потенціалу місцевої спадщини як невід'ємної умови місцевої ідентичності та формування унікального іміджу громади.

15.   Громадська організація «Трансформація» (Білозерська селищна громада Хкерсонської обл.): набуття досвіду створення атракції та інтерпретування культурної спадщини через підготовку та проведення за участі мешканців молодіжного фестивалю «Kizim Юшка Fest» на території громади.

16.   Громадська організація "Координати успішної громади" (Новоушицька селищна територіальна громада Хмельницької області): об'єднання активних мешканців та стейкхолдерів розвитку навколо місцевої природної спадщини берегів ріки Отроківки з ознакуванням маршруту.

17.   БФ "Баришівська зернова компанія" (Чорнухинська ТГ Полтавської обл.): покращення засобів інтерпретації унікальної спадщини Григорія Сковороди зусиллями молодіжної ініціативної групи

18.   Громадська організація Школа Робототехніки "Вперед у Майбутнє" (Запорізька область, Молочанська територіальна громада, с. Лагідне, Кіровська Сільська Рада, Токмацький район): дослідження та відродження спадщини старовинних вітряних млинів з подальшим моделюванням механізмів вітряків для використання у заняттях дітей з робототехніки.

19.   ГО «Джем ШМ» (Рукшинська ОТГ Чернівецької обл.): посилення ідентичності громади та покращення її туристичного іміджу шляхом підвищення інтересу до мешканців до традиційних культур праці.

20.   Ініціативна група Прилуцького краєзнавчого  музею ім. В. І. Маслова (Місто Прилуки Чернігівської області): створення 3D моделей Прилуцької фортеці для дітей та молоді.

До резервного списку учасників II етапу програми увійшли:

1.      Молодіжна ініціативна група Пійлівського старостинського округу Калуської ТГ Івано-Франківської області): заходи з інвентаризації ресурсів спадщини села Пійло та підготовка концепції інтерпретації спадщини за участю молодіжних лідерів громади.

2.      Молодіжна громадська організація "Вектор" (Жидачівська МТГ Львівської області): розробка концепції квіткового туру «Шляхом чорнобривця» та встановлення засобів інтерпретації.

3.      Молодіжна ініціативна група " З Шульгівкою в серці" (село Шульгівка; Петриківська селищна рада; Дніпровський р-н; Дніпропетровська обл.): кампанія з підвищення обізнаності місцевих мешканців щодо спадщини Шульгівки та навколишніх сіл громади – Сорочине, Плавещини, Судівки.

4.      Громадська організація "Якимівська  світлиця" (Якимівська селищна рада Запорізької області): створення дорожньої карти економіки добробуту на основі спадщини громади та навчання місцевих зацікавлених сторін.

5.      ГО "БЕРИ і СЛАВ" (Бериславська територіальна громада Херсонської області): посилення ідентичності полікультурної громади шляхом кампанії з підвищення обізнаності місцевої молоді про своє коріння: проведення бойківського фестивалю.

Всього на конкурс було подано 30 заявок ОГС та ініціативних груп з 14 областей України. Найбільша кількість заявок була подана з Івано-Франківської – 7, Рівненської та Херсонської областей – по 3 заявки. Не було подано жодної заявки з Луганської, Київської, Черкаської, Вінницької, Закарпатської, Миколаївської, Сумської, Кіровоградської, Житомирської, Волинської областей.

ГО АРПІ Щиро вдячна усім заявленим ОГС та ініціативним групам за інтерес до спадщини своїх громад та бажання продумано та зважено діяти в напрямку її порятунку та розквіті та обов’язково зустрінеться з усіма на форумі молодіжних ініціатив, що відбудеться наприкінці проекту.

 

Програма здійснюється в рамках проекту «Спадщина для розвитку-II: підвищення управлінської спроможності малих громад України через залучення молоді» за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект є продовженням попередньої ініціативи АРПІ за підтримки NED «Спадщина для розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад» та ставить за мету залучити потенціал молоді та надати молодим лідерам громад навички розумного управління потенціалом спадщини в інтересах місцевого розвитку, а також створити для них можливості реалізувати власні креативні ініціативи у своїх громадах. Детальніше про проект – тут https://cutt.ly/ax5yqOs.

 



вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи