+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

В березні 2017 року в рамках програми «Голос громадськості в Івано-Франківській області (DOBRE) проходить серія воркшопів для молоді чотирьох об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області» - Старобогородчанської (10 березня), Печеніжинської (14 березня), Верхнянської (17 березня) та Білоберізької (24 березня).

  

 

Метою воркшопів є формувати активну життєву позицію молодих людей, мешканців ОТГ Івано-Франківської обл., надати їм основи доброго урядування, цікавої та продуктивної діяльності для розвитку своїх громад і, відповідно, власного розвитку теж.

 

 

Воркшопи проводяться на базі загальноосвітніх шкіл ОТГ, а їх учасниками є учні 8-11 класів. Різновікові групи не є перепоною для молодих людей у ефективній взаємодії. Навпаки молодші мають рівні шанси з дорослими бути почутими, а старші учні – мають шанс знайти юних друзів та потенційних членів команд для реалізації своїх ініціатив за межами свого класу.

 

 

Воркшопи – це творчі майстерні для пізнання незвіданих сторін таких важливих, але на жаль, мало зрозумілих чи «заїжджених буденністю» термінів, таких як патріотизм, відповідальність, тверезий глузд та порядність.

 

Саме суть цих, на перший погляд, простих слів, на думку організаторів воркшопів, представників громадського центру «Ділові ініціативи» та Агентства з розвитку приватної ініціативи, має ключове значення не лише у формуванні дитячого та молодіжного світогляду, але й у конкретній громадській діяльності. Саме ця діяльність може стати захоплюючим і результативним процесом, якщо правильно підійти до її планування та реалізації.

 

 

В ході воркшопу учасники визначають власні життєві цілі, замислюються над вибором майбутньої діяльності, випробовують себе у різноманітних соціальних ролях у громаді, через ігри знайомляться зі складними методами практичної діяльності ОГС – проектним менеджментом, основами PR та фандрейзингу.

 

Як зазначає Лада Маланій, розробник та ведуча воркшопів, експерт проекту із залучення громадськості:

«Головне, щоб наші юні учасники повірили, що немає нічого неможливого: їхній успіх залежить від них самих та від підтримки однодумців, яких вони мають переконати у важливості та життєздатності своєї ідеї. Пропозиції учасників воркшопів обертаються, на разі, у площині сільського благоустрою, створення розважальних центрів для молоді та наповнення життям зон дозвілля. Цікаво, що запропонують наступні групи?»

 

 

Діти ж дякують за цікавий тренінг. Цілком імовірно, що вже сьогодні вони почнуть перетворювати свої ще вчора недосяжні «голівудські» плани щодо власних населених пунктів у цілком здійсненні плани реалізації.

 

Воршопи проводяться Громадським Центром «Ділові ініціативи» (Івано-Франківськ) у партнерстві з Агентством з розвитку приватної ініціативи (Івано-Франківськ) в межах проекту «Голос громадськості в Івано-Франківської області» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи