+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

11-12 травня 2016 року у Лондоні в штаб-квартирі Європейського банку реконструкції та розвитку відбулася щорічна презентація Програми Громадянського Суспільства ЄБРР - подія-флагман взаємодії Банку з громадянським суспільством Євразії. Традиційно ця зустріч проходила паралельно зі щорічною зустріччю Ради керуючих ЄБРР і бізнес-форумом.

 

Програма цьогорічної 25-ої ювілейної зустрічі викликала широкий інтерес та залучила до участі рекордну кількість учасників – близько 100 представників громадянського суспільства з 22 країн. Серед них була і представник Івано-Франківської області України, експерт Агентства з розвитку приватної ініціативи, Оксана Федорович.

 

Дводенний захід проходив у форматі серії тематичних панелей та сесій між представниками громадянського суспільства, персоналом і вищим керівництвом банку, а також двох спеціальних сесій з Радою директорів і президентом ЄБРР. Програма була побудована так, що учасники фактично вели діалог з банком про свої інвестиційні проекти, політику і стратегії, а також брали участь у дискусіях між різними зацікавленими сторонами з широкого спектру питань, в тому числі про роль громадянського суспільства в перехідний період, про питання прозорості в сфері державних закупівель, питання навичок економічної інтеграції молоді та гендерної рівності.

 

Сектор громадянського суспільства також займав чільне місце в бізнес-форумі з сесією, присвяченою групі лідерів, що у 2015 році стали Лауреатами Нобелівської премії миру як лідери Туніського Національного квартету посередників за їхній внесок у перехід країни до демократії. Туніські перетворення розглядалися на форумі як модель об’єднання зусиль трьох секторів суспільства для перезаснування держави в нереволюційний спосіб.

 

Загалом, програма форуму до 25-річчя Банку відобразила роль громадянського суспільства в країнах Центральної і Східної Європи і Центральної Азії за 25 років перехідного періоду перебудови їх економічних систем; основні досягнення та невдачі, з якими стикаються організації громадянського суспільства, працюючи  в просторі між державним і приватним секторами, а також роль у цьому процесі ЄБРР, що був створений для сприяння країнам при переході від централізованої планової економіки до розвитку приватнопідприємницької ініціативи та зміцнення впевненості в цій новій формі економіки.

 

Довідково: Європейський банк реконструкціє та розвитку (ЄБРР) (www.ebrd.com),  акціонерами якого є 64 країни та дві міжнародні організації, підтримує розвиток ринкової економіки і демократії.

З 2010 року ЄБРР надає грантову підтримку малому та середньому бізнесу в Україні . За п`ять років банк надав таку підтримку більш ніж 600 малим та середнім підприємствам України на суму понад 8,4 млн євро. Фінансування забезпечив Європейський Союз, уряди США та Швеції.

Результати проектів через рік після їх завершення: 60% українських малих та середніх підприємств збільшили свій дохід на 76%; 52% – збільшили кількість співробітників на 32%.

 вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи