+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

18 вересня 2015 року у приміщенні Будинку вчених у Івано-Франківську відбувся Конкурс інноваційних проектів Наукового парку Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника. Головною метою конкурсу стало просування нових можливостей залучення фінансування для потенційних українських підприємців; розвиток інноваційного підприємництва та бізнес-навичок; розвиток державно-приватного партнерства; комерціалізація прикладних розробок, створених на базі університету.

Учасниками конкурсу стали студенти, аспіранти, науковці та творчі особистості, які прагнуть сприяти інноваційному розвитку України, й зокрема, Прикарпаття. На конкурсі представлялося 14 проектів у різних сферах прикладної науки – біотехнології, радіотехніки та механічної інженерії, енергоефективності та альтернативних джерел енергії, а також етнополітології, в секторі гостинності та педагогіці. У ході проведення конкурсу кожен із авторів проектів представив на розгляд комісії свій бізнес-план, провів презентацію та відповів на запитання членів конкурсної комісії.

У проведенні заходу взяли участь ректор університету, професор Ігор Цепенда, професорсько-викладацький склад та науковці закладу, члени конкурсної комісії, інвестори, представники бізнесу, журналісти. Почесний гість заходу - консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Даріуш Міхалік.  

За результатами оцінювання переможцями визнано проекти "Система "Сонячний колектор-термоелектричний генератор" (1 місце, автор - Роман Дзумедзей, Прикарпатський національний університет); "Розробка препаратів для продовження тривалості і якості життя та лікування метаболічних порушень" (2 місце, автор - Олег Лущак, Прикарпатський національний університет); "Турбо-роторний вітродвигун" (3 місце, Євген Федюк, вчитель Богородчанської ЗОШ І-ІІІ ст.). Автори проектів-переможців були нагороджені дипломами та цінними призами. Для них буде організовано кількаденний навчальний тур в наукові парки Республіки Польща. Інші учасники конкурсу отримали дипломи переможців у відповідних номінаціях.

Довідково: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника є одним із найпопулярніший і найрейтинговіших вищих навчальних закладів України. У вебометричному рейтингу університетів світу (Webomentrics ranking of world’s universities»), представленому 21964 вишами світу, університет посідає 3508 місце у світі, 1106 місце в Європі і 23 місце в Україні. За показниками вищих навчальних закладів України наукометричної бази даних Scopus університет посідає 11 місце серед 120 вищих навчальних закладів України. У консолідованому рейтингу вищих навчальних закладів України 2015 року, складеному інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» університет займає 16 місце. У 2014 році у Прикарпатському національному університеті відкрито Навчально-наукову лабораторію біологічної екології в Інституті природничих наук та Національний контактний пункт програм ЄС Горизонт – 2020 за напрямком «Нанотехнології, сучасні матеріали та передові сучасні виробництва».

Науковий Парк «Прикарпатський університет» створений у квітні 2015 року та працює в напрямку комерціалізації наукових розробок (патентування готових до виробництва продуктів, побудова стратегії для виведення розробок на ринок та пошук необхідного для цього фінансування, продаж патентів, ліцензування, реєстрація ноу-хау), технологічного менеджменту (трансфер технологій, співпраця з національними та міжнародними мережами трансферу технологій, створення «банку розробок», виведення технологій на ринок), інформаційно-комунікаційного та технічного забезпечення (виставкова діяльність, проведення промоційних заходів, конференцій, форумів, видавнича діяльність; формування лабораторій для учасниками наукового парку), бухгалтерського, фінансового та юридичного супроводу учасників бізнес-інкубатора. Три основні сфери науково-прикладної діяльності парку - біотехнології, енергоощадність, ІТ технології.

Відео-новини про конкурс: https://www.youtube.com/watch?v=J6PShReWeJIвул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи