+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

15 листопада 2013 року у м.Бая Маре повіту Марамуреш Румунії відбувся другий круглий стіл, присвячений перспективам відкриття пункту пропуску на українсько-румунському державному кордоні в районі Шибене (Івано-Франківська обл.) – Поеніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш).

В круглому столі від української сторони взяли участь радник Надзвичайного та Повноважного Посла України в Румунії Т. Г. Риндюк, перший заступник голови облдержадміністрації В. С. Плавюк, представники облдержадміністрації та проекту проекту «Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску та будівництва автодороги через румунсько-український державний кордон в межах населених пунктів Шибене (с.Зелене) Верховинського району Івано-Франківської області та Поеніле-де-Суб-Мунте повіту Марамуреш Румунія», від румунської сторони – префект повіту Марамуреш А. Рохіян, президент ради повіту Марамуреш З. Чічеу, президент Союзу українців в Румунії Ш. Бучута, мер міста Поеніле-де-Суб-Мунте Ш. Онча і представники префектури та ради повіту Марамуреш.

В результаті проведення круглого столу було виконано програму заходу та досягнуто результатів, що планувались при підготовці круглого столу. Зокрема було обговорено прогрес у вирішенні питання рішення та дії компетентних органів України і Румунії, пов’язані з відкриттям пункту пропуску, зокрема за період після проведення круглого столу 18.06.2013 р. у м. Яремчі (Україна), та результати зустрічі делегації Івано-Франківської області у Міністерстві закордонних прав Румунії 14.11.2013 р. В ході круглого столу було презентовано оновлені дані фахового дослідження соціально-економічних вигод від відкриття пункту пропуску та засвідчено підтримку ідеї відкриття пункту пропуску з боку установи префекта повіту Марамуреш, зокрема, особисто префекта.

Учасники круглого столу ухвалили резолюцію, у якій підтримали ідею відкриття пункту пропуску через державний кордон і закликали Уряди України та Румунії укласти відповідний міжнародний договір. Текст резолюції румунською та українською мовами підписали префект повіту Марамуреш Антон Рогіян, голова повітової ради Марамурешу Земфір Чічеу та перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Плавюк.

Префект повіту Марамуреш, повітова рада Марамурешу та Івано-Франківська адміністрація звернулись до Урядів Румунії та України із офіційним документом про укладення міжнародного договору щодо відкриття пункту пропуску не пізніше 2014 року, а також здійснення всіх необхідних дій та заходів для реального започаткування діяльності пункту пропуску.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи