+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

18 грудня 2013 року у селищі Верховина Івано-Франківської обл. Пройшло чергове засідання наглядової ради проекту "Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску та будівництва автодороги через румунсько-український державний кордон в межах населених пунктів Шибене (с.Зелене) Верховинського району Івано-Франківської області та Поеніле-де-суб-Мунте повіту Марамуреш Румунія"

Цілями зазначеного проекту міжнародної технічної допомоги є підвищення економічної спроможності та інвестиційної привабливості місцевих громад, розташованих по обидва боки українсько-румунського кордонну через будівництво автомобільної дороги до державного кордону з Румунією та відкриття пункту пропуску через державний кордон в районі Шибене та Поєніле-де-суб-Мунте.

У засіданні наглядової ради проекту взяли участь представники місцевих організацій, причетних до його реалізації - Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Верховинської райдержадміністрації та районної ради, ГО «Туристична асоціація Івано-Франкківщини», а також румунських партнерів проекту – Асоціації «Іван Креван» та мерії с. Поєніле-де-Суб- Мунте повіту Марамуреш.

Учасники засідання наглядової ради обговорили результати та напрацювання, досягнуті на даний момент. Як було зазначено, в останній період досягнуто значний прогрес у реалізації проектних завдань. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 р. №807 відкриття пункту пропуску через державний кордон та будівництво автлодороги від с. Ільці до зазначеного пункту пропуску внесено до Завдань та заходів Державної цільової соціальної програмою розвитку в Україні спортивної та туристичної інфраструктури у 2011-2022 роках.

Минулого місяці делегація Івано-Франківщини провела переговори у МЗС Румунії, на яких представники зовнішньополітичного відомства сусідньої держави заявили про принципову зацікавленість у відкритті пункту пропуску. А в рамках круглого столу , що відбувся м. Бая – Маре представники органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості Івано-Франківської області та повіту Марамуреш ухвалили резолюцію, якою закликали Уряди України та Румунії укласти міжнародний договір щодо відкриття пункту пропуску не пізніше 2014 року.

На даний час практично завершено виготовлення проектно-кошторисної документації будівництва автомобільної дороги с. Ільці – Державний кордон з Румунією. Продуктивною є також робота над проектом спільного Стратегічного плану розвитку Верховинського району Івано-Франківщини та Рущанської долини повіту Марамуреш, який планується остаточно узгодити та подати на затвердження місцевих органів влади на початку наступного року.

Попередні підсумки реалізації проекту планується підбити на наступному засіданні наглядової ради проекту, яке планується провести у лютому наступного року.

Ця публікація стала можливою за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю «Агентства з розвитку приватної ініціативи» і не обов’язково відображає точку зору Європейської Комісіївул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи