+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

16 листопада 2015 року делегація представників Івано-Франківської області відвідала старовинне польське місто Краків, яке має славу не лише культурної столиці Польщі, але й позиціонується як центр наукового та інноваційного потенціалу країни.

 

Представники української делегації представляли Прикарпатський університет ім. В.Стефаника, зокрема, його науковий парк,  Івано-Франківський регіональний центр з інвестицій та розвитку та Агентство з розвитку приватної ініціативи. Метою делегації було ознайомитися з досвідом польських колег в напрямку адміністрування та розвитку центрів трансферу технологій й комерціалізації досліджень, що адаптують наукові розробки для практичного використання і тим самим сприяють розвитку місцевої економіки та підвищують її конкурентоздатність.

 

В ході інтенсивної одноденної програми візиту учасникам зустрічі вдалося відвідати всесвітньо-відомий Ягелонський центр інновацій, Центр Трансферу технологій та інкубатор підприємництва Краківської Гірничо-металургійної Академії (AGH, Krakow). AGH представила також свій досвід у сфері підтримки та розвитку підприємництва Факультету перекваліфікації кадрів.

 

Учасників візиту вразила так звана польська біотехнологічна долина – Life Scince Park (LSP) на базі Ягелонського університету. Це велетенський комплекс з трьох будівель загальною площею 20 000 кв. метрів. Цей потужний науковий парк працює за чітко визначеними напрямками. Зокрема, проводиться діяльність з фінансування та розвитку найбільш перспективних наукових проектів на їх ранній стадії, надання дослідницьких послуг у областях біології, хімії, фармакології, косметології і медичної аналітики. В межах парку Центр клінічних досліджень LSP з новітнім обладнанням та устаткуванням проводить актуальні дослідження у галузі суспільно затребуваних медичних ніш (алергологія, дерматологія та ін.). Інститут якості тестує продукти на предмет визнання їх якості та присвоєння їм спеціального знаку JCI (Ягелонського університету), проводить рейтингові оцінювання та видає науково-популярні публікації на теми якості продукції. Прикладні дослідження здійснюються також в напрямках освіти та навчання: зокрема апробовуються дві власні програми для дошкільних закладів, діє аспірантура в напрямку впровадження бізнесу в біотехнологїї. LSPтакож сформував пропозицію конференц-сервісу: у його розпорядженні декілька сучасно обладнаних конференційних залів.

 

 

Схему діяльності Краківських наукових парків взяли на озброєння фахівці ПНУ. Експерти АРПІ, в свою чергу, так резюмували враження від візиту: Україні зараз, як ніколи, час переорієнтовуватися від мовчазного сприяння відтоку молодих науковців на наукові бази за кордон - до створення альтернативних наукових майданчиків у себе в країні. Варто почати з нашого регіону, правильно розбудовуючи науковий парк ПНУ. Цим самим ми створимо додану вартість для потенційних інвесторів, споживачів та місцевої економіки. Прикладів для запозичення подібного досвіду в Європі більше, ніж достатньо.

 вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи