+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

У 2012 – 2014 роках – в рамках транскордонного українсько-румунського проекту «Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску та будівництва автодороги через румунсько-український державний кордон в межах населених пунктів Шибене (с.Зелене) Верховинського району Івано-Франківської області та Поеніле-де-суб-Мунте повіту Марамуреш Румунія» здійснено конкретні та принципові  кроки, спрямовані на відкриття пункту пропуску на українсько-румунському державному кордоні в районі Шибене (Верховинський район Івано-Франківської області) та Поеніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш, Румунія) та будівництво автодороги до нього.

Зокрема проектом було розроблено проектно-кошторисну документацію будівництва автодороги с. Ільці – Шибене та проектно-кошторисну документацію для будівництва споруд та будівель пункту пропуску, проведено дослідження техніко-економічних аспектів будівництва дороги та відкриття пункту пропуску. Готова документація передана Івано-Франківській облдержадміністрації для застосування при будівництві зазначених об’єктів.

Команда проекту здійснила інтенсивну та результативну лобістську кампанію, спрямовану на відкриття пункту пропуску через державний кордон. В результаті такої кампанії відкриття пункту пропуску передбачено як спільний захід в рамках Угоди щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та Івано-Франківською обласною радою (спільний захід 4). Іншим значущим результатом кампанії стало включення відкриття пункту пропуску та будівництва автодороги до заходів Державної цільової соціальної програми розвитку в Україні спортивної та туристичної інфраструктури у 2011-2022 роках  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 р. № 807, що дозволяє залучити на ці заходи в межах вказаної державної цільової програми 708 млн. грн.

Перспективи відкриття пункту пропуску обговорено на  зустрічі представників проекту у МЗС Румунії, а також на круглих столах, проведених в Івано-Франківській області та повіті Марамуреш за участю представників органів влади, бізнесу та громадськості обох регіонів, українських та румунських дипломатів.

Створення пункту пропуску та будівництво автодороги матиме вирішальне значення для економічного та соціального розвитку віддалених гірських прикордонних громад Верховинського району Івано-Франківської області та Рущанської Долини повіту Марамуреш,  дозволить створити сучасні гірськолижні комплекси, інші туристичні, спортивні, відпочинкові об’єкти та залучити у місцеву економіку значні капітальні інвестиції. Як свідчать фахові економічні дослідження, проведені в рамках згаданого транскордонного проекту, інвестиції, що надійдуть у місцеві громади внаслідок будівництва дороги та відкриття прямого транскордонного сполучення, зумовлять створення 10-22 тис. додаткових робочих місць, а доходи від туризму, створеної спортивної інфраструктури та інші економічні вигоди протягом п’яти років після відкриття пункту пропуску оцінюються у понад 530 млн. євро. Слід зазначити, що досягти подібного соціально-економічного ефекту для прикордонних територій жодним іншим шляхом практично неможливо.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи