+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

У 2002 році в рамках проекту БІЗПРО (USAID) Агентством з розвитку приватної ініціативи було створено Івано-Франківську реєстраційну палату, що стала першою в Україні.

На час відкриття палати в Україні була відсутня практика комплексної реєстрації бізнесу за принципом «єдиного офісу/вікна», тоді як в інших країнах в т.ч. в Східній  Європі вже успішно працювали єдині реєстраційні офіси (one stop shops) для підприємців. Відкриттю реєстраційної палати передувало вивчення практики та досвіду діяльності подібних структур в інших країнах, а також ретельне з’ясування всіх аспектів реєстраційних  процедур за українським законодавством та практики діяльності реєстраційних органів. В результаті експертної роботи, консультацій з фахівцями реєстраційних органів та численних зустрічей робочих груп, було детально розроблено алгоритм комплексної реєстрації суб’єктів господарювання, за якої всі дії, що вимагають участі підприємця, зосереджені в єдиному приміщенні.

Реєстраційна палата була створена як структурний підрозділ виконкому Івано-Франківської міської ради. Її формат від початку роботи передбачав залучення фахівців відділу держреєстрації міськвиконкому, реєстраційних підрозділів державної податкової інспекції, пенсійного фонду та інших державних фондів соціального страхування, а також міського управління внутрішніх справ, уповноваженого на той час видавати дозволи на виготовлення печаток та штампів. Таким чином, Реєстраційна палата забезпечувала виконання  всього комплексу формальностей, необхідних для започаткування бізнесу.

Відкриття Реєстраційної палати відбулось 30.04.2002 р. та стало резонансною подією для бізнесової спільноти України, адже новостворена палата не мала аналогів в державі. Створення Реєстраційної палати дозволило суттєво зекономити часові та фінансові затрати підприємців міста при започаткуванні бізнесу, а середня тривалість періоду реєстрації підприємств та підприємців скоротилася втричі - з 23 до 8 днів, що засвідчив фаховий моніторинг результатів першого року роботи палати. Крім того, зазначений моніторинг засвідчив практично «нульовий» рівень корупції при реєстрації бізнесу в Івано-Франківську та значне зростання рівня задоволеності реєстраційними процедурами серед тих, хто їх пройшов.

Діяльність реєстраційної палати  викликала значну практичну зацікавленість органів влади з інших міст та регіонів країни, а також центральних органів виконавчої влади, стала причиною для відвідин міста численними делегаціями муніципалітетів. Практика діяльності палати з реєстрації суб’єктів господарювання у форматі єдиного офісу справила значний вплив на зміст Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», прийнятого 15.05.2003 р., тобто через рік після початку роботи палати.  З 2010 року реєстраційна палата увійшла до структури Центру надання адміністративних послуг в Івано-Франківську.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи