+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

У 2004-2005 роках в рамках Програми регуляторної реформи Проекту БІЗПРО (USAID)  командою Агентства створено перші в області дозвільні центри.

Після створення Реєстраційної  палати в  Івано-Франківську та оптимізації реєстраційних процедур для бізнесу, було продовжено роботу з покращення регуляторного клімату в регіоні та спрощення умов для підприємницької діяльності. Подальша робота була зосереджена на вдосконаленні  передбачених законодавством дозвільних процедур та ліквідації дозволів (погоджень), не передбачених законом. В результаті консультацій з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та місцевими довільними структурами було прийнято політичне рішення про створення пілотних дозвільних центрів за принципом організаційної єдності (єдине вікно) в містах Івано-Франківську, Калуші та Коломиї. Були  ретельно опрацьовані положення про дозвільні центри, регламенти окремих дозвільних процедур, алгоритми взаємодії дозвільних органів та документообігу між ними. Пропоновані новації передбачали спрощення адміністративних процедур у найбільш проблемних для підприємців сферах – земельних відносинах, будівництві, оренді комунального майна, торгівлі. При цьому експерти проекту активно просували електронний документообіг, інші інноваційні ідеї, а також домагалися від обласних структур делегування дозвільних повноважень на міський (районний) рівень.

Перший дозвільний центр на Івано-Франківщині було відкрито в Коломиї 04.02.2005 р. та став одним з перших в Україні, а досвід його діяльності використано при започаткуванні роботи наступних дозвільних центрів, зокрема дозвільного центру в м. Івано-Франківську, що був відкритий 08.09.2005 р. Загалом експерименти та новації при створенні дозвільних центрів на Прикарпатті пильно відстежувались центральним офісом Програми регуляторної реформи Проекту БІЗПРО та були у значній мірі використані при розробці Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», прийнятого 06.09.2005 р.

Завдяки налагодженню діяльності дозвільних центрів суб’єкти господарювання змогли одержувати дозволи та погодження за спрощеними та оптимізованими процедурами, а відтак – заощадити час, зусилля та кошти для продуктивного ведення бізнесу. Разом з тим, команда проекту набула неоціненний досвід відстоювання інтересів та просування інновацій для бізнесу.вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи