+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

У червні 2015 року Агентство з розвитку приватної ініціативи організувало і провело масштабний захід, який поєднав презентацію польських та українських практик  енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) з живими дебатами між студентами, науковцями та підприємцями двох країн.

Йдеться про Форум «Екологічна безпека та енергоефективність», який відбувся 25-26 червня 2015 року в м. Яремче на Івано-Франківщині і був підсумковим заходом проекту «Студент з ініціативою: вектор енергозбереження», що виконувався ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» у партнерстві з виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради (Україна) та ґміною міста Люблін (Польща) за співфінансування ЄС.

Практика організації зустрічей представників компаній-роботодавців та потенційних молодих кадрів започаткована Агентством ще у 2011 році, відколи до суддівства студентських дебатних турнірів нами запрошуються керівники підприємств та організацій, що можуть претендувати на роль першого робочого місця для непересічних молодих людей, студентів ВНЗ Прикарпаття. В цьому випадку виграють дві сторони: компанії отримують шанс пізнавально та цікаво провести час та знайти перспективних працівників водночас, а юні спікери, замість проходження формалізованої співбесіди, презентують повною мірою свою винахідливість, лідерський потенціал, командність та шарм у завзятих інтелектуальних баталіях.

Цього разу команда Агентства вирішили розширити поле експерименту та зібрати разом для спілкування та обміну досвідом представників великих промислових підприємств, малого та середнього бізнесу, адміністрацію і викладачів ВНЗ, представників місцевої влади та студентів-дебатерів.

На форумі паралельно проходили секції «Безпечне екологічне середовище», «Альтернативна природнича освіта зі шкільної лави», «Енергоефективність, альтернативні та відновлювальні джерела енергії». У секціях були напрацьовані пакети пропозицій до роботодавців двох країн, зацікавлених у розвитку екологічних та енергоефективних технологій, та до навчальних закладів для розширення тематики їхніх екологічних досліджень та досліджень у сфері ВДЕ, а також рекомендації до освітніх структур з упровадження  ефективної природничої освіти. Молоді та досвідчені учасники спілкувались на рівних, обмінювались візитками та домовлялись про нові зустрічі. В результаті напрацьовані пропозиції були однаково зрозумілими і цінними і для досвідчених експертів, і для юних студентів.

Ще одним компонентом форуму був ярмарок – голосування за ідеї проектів у сфері енергоефективності в Івано-Франківській області України та Люблінському воєводстві Польщі, створені студентами двох регіонів під час проекту. Голосування проходило впродовж двох днів роботи заходу. Саме представники підприємств обирали найбільш цікаві їм пропозиції з точки зору реалістичності, практичної користі та відповідності запропонованої діяльності очікуваним результатам. У завершальній частині форуму пройшло підведення підсумків оцінювання та відзначення найбільш затребуваних проектів. Цікаво, що саме на форумі було досягнуто домовленостей про започаткування нового міжнародного проекту «Українські кластери відновлювальної енергії — реальний інструмент розвитку і ефективної співпраці українських малих і середніх підприємств» (деталі на : www.energyouth.org). Проект стартував рівно через рік, а його координатором в Івано-Франківській області стала аспірант Прикарпатського університету, активна учасниця проекту «Студент з ініціативою: вектор енергозбереження», учениця українсько-польської Школи РАДАР (2014 р.) та автор проекту розвитку наукового парку в Прикарпатському університеті, що набрав найбільшу кількість голосів під час форуму.

І традиційно для такого роду зустрічей – дебатний турнір. Це був відкритий фінал міжнародних дебатів з обговорення сильних та слабких сторін впровадження відновлювальних джерел енергії в Україні та Східній Європі. Дебатували студенти Івано-Франківська та Любліна, а темою дебатів було обрано наступну «Уряди країн повинні виділяти 2% ВВП на розвиток відновлювальних джерел енергії». На цей раз аудиторія глядачів, а це 120 представників експертного, наукового та бізнес-середовища й активної молоді Польщі та України, мали змогу вплинути на хід дискусії, ставлячи питання та коментуючи промови спікерів. 

Мета форуму була досягнута: знайдено нові можливості для впровадження енергоефективних технологій, альтернативної та відновлювальної енергетики, започатковано ідеї для нових спільних проектів між бізнесом, науковою спільнотою та студентською молоддю; налагоджено співпрацю між представниками навчальних закладів та молодіжних організацій з різних регіонів України та Польщі.

Як висловився радник голови правління ПАТ «Іванофранківськцемент», модератор форуму, Павло Андрусяк: «Форум став інноваційним інструментом для діалогу представників бізнесу, громадського сектору, студентської молоді та представників влади. Нині цей діалог зав’язався довкола нагальної для Європи теми – енергоефективності. Завтра такими темами можуть стати наукові інновації для вдосконалення виробничих процесів, створення умов для розвитку підприємництва, ідеї молоді для розвитку туризму і всього, що на часі».



вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи