+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

У січні 2015 року Центр соціальних і ділових ініціатив м.Яремче (ЦСДІ) звернувся до Агентства з розвитку приватної ініціативи з метою перевірки на життєздатність ідеї зі створення в Яремче особливої туристичної атракції – музею історичної, культурної, природної спадщини українських Карпат, але… в мініатюрі. Натомість, у партнерстві з нашими експертами ними було здійснено увесь комплекс необхідних дій для старту бізнес-ідеї.  

Скориставшись нашими послугами, автори ідеї створили концепцію парку-музею «Карпати в мініатюрі» на основі вивчення роботи подібних розважальних парків на території Європи, розробили бізнес-план, підготували план робіт по створенню парку-музею та провели рекламну кампанію для ефективного його запуску.

Таким чином, в місті Яремче на території Карпатського національного природного парку створилася нова туристична атракція, яка стала органічним доповненням до інших туристичних об’єктів Яремчанщини і Карпат, та поряд з цим - обов’язковим місцем для відвідування гостями регіону. В успіху ідеї переконувало ще й те, що у Європі подібні парки історичних та природних мініатюр дуже популярні, вони привертають увагу туристів різного віку та є додатковою причиною відвідання тієї чи іншої території. Оскільки, завжди незмінною популярністю в туристів користуються розважальні парки, то ідея щодо парку-музею «Карпати в мініатюрі» дозволила у короткий термін знайти ресурси серед зацікавлених сторін та запустити процес створення цієї атракції. 

Наступним етапом стало облаштування рекреаційної території найвідомішими архітектурними та природними пам’ятками Українських Карпат та Яремчанщини. Парк «Карпати в мініатюрі» відкрився 21 липня 2015 року як екологічний музей просто неба, де експонуються видатні об’єкти культурної спадщини, архітектурні пам’ятки чи цікаві природні об’єкти у вигляді макетів у обраному масштабі, найчастіше 1:25. Відомі споруди, храми, інші будівлі та природні утворення зменшені у 25 разів, але видаються дуже реалістичними. Далі на території парку було організовано платні екскурсійні послуги, які сприяють самоокупності проекту та надходженню рекреаційного збору до Карпатського національного природного парку.

 

За словами директора ЦСДІ Юрія Карпіна, лише за один рік роботи парк-музей «Карпати в мініатюрі» відвідали вже близько 23 тис. туристів та гостей Яремчанського регіону. Багато відвідувачів було з Польщі, Хорватії, Азербайджану, Ізраїлю, Чехії та інших країн. Дуже часто об’єкт відвідують корпоративні групи, учасники семінарів, а також офіційні делегації. Парк є чудовим наочним матеріалом для уроків історії та літератури рідного краю, місцем для ексклюзивних фотосесій, репортажів. До речі, це один із небагатьох туристичних об’єктів області, придатних для екскурсантів із обмеженими можливостями. За рік роботи парку-музею до бюджету перераховано близько 9 тис. гривень податків. Крім того, Карпатському національному природному парку було сплачено 30 тис. гривень рекреаційного внеску. Найближчим часом кількість експонатів на території парку-музею має збільшитись, що створить ще більш сприятливі умови для покращення пізнаваності Яремчанщини як туристичного регіону.

 вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи