+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

Агентство з розвитку приватної ініціативи завершило оцінювання молодіжних ініціатив, які передбачають конкретні заходи з порятунку та збереження культурної спадщини, яка потерпає від війни або перебуває поза увагою соціуму. 

 Підготовка повних проектних пропозицій була домашнім завданням за підсумками навчального кемпу «Кампанії громадської участі задля порятунку культурної спадщини громад України» 05-08 квітня 2023 року у місті Яремче. Впоралися з завданням сімнадцять із двадцяти одного учасників тренінгу, подавши на конкурс власні ініціативи, що конкретизували концепції проектів, подані на першому етапі програми. Ми вдячні всім ОГС-учасницям, що приклали зусилля для згуртування зацікавлених сторін у своїх громадах, доопрацювали концепції власних ініціатив та подали повні форми проектних заявок. Нижче подаємо перелік поданих ініціатив, де в першій п’ятірці ті, які отримали найбільшу кількість балів за результатами оцінювання та які АРПІ планує підтримати мікрогрантами за співфінансування фонду NED.  

  • Громадська організація «СПІЛКА ЖІНОК МЕНЩИНИ» (Менська міська територіальна громада, Чернігівська область), ініціатива «Дерев’яні «очі» Менщини»
  • Благодійна організація «Мистецькі барви» (м. Прилуки, Чернігівська область), ініціатива «Створення та забезпечення функціонування  літньої молодіжної школи «Прилука»
  • Громадська організація «Охтирський молодіжний центр» (Охтирська міська об’єднана територіальна громада, Сумська область), ініціатива «Охтирка: серцебиття Слобожанщини»
  • Громадська організація «Житомирська обласна організація Українського товариства охорони пам'яток історії та культури» (м. Житомир, Житомирська область), ініціатива «Віртуальна 3D-реставрація зруйнованих пам’яток архітектури Житомирщини та встановлення інформаційних стендів-трафаретів із зображенням зруйнованих будівель або їх частин»
  • Громадська організація «Центр європейської інтеграції Слобожанщини» (Тростянецька міська територіальна громада, Сумська область), ініціатива «Театралізована костюмована екскурсія:  за історичними розвідками старовини: «Відчуй себе захисником Європейського форпосту!»
  • Громадська організація «Тисменицька Пластова Фундація» (Тисменицька територіальна громада, Івано-Франківська область), ініціатива «Цікавий музей» – Активізація роботи музею історії міста Тисмениця імені Степана Гаврилюка через впровадження мультимедійних технологій та проведення заходів для молоді, із залученням пластового юнацтва Підготовчого куреня УПЮ імені Якова Голуба»
  • Громадська організація «Стратегія Майбутнього» (Кетрисанівська сільська територіальна громада, Кірвоградська область), ініціатива «Збереження нематеріальної культурної спадщини Кетрисанівської сільської громади через комунікацію між молоддю та носіями автентичної культури громади»
  • Профспілкова організація працівників освіти Меджибізької ТГ (Меджибізька територіальна громада, Хмельницька область), ініціатива «Серія тренінгів для залучення молоді до розвитку культурної спадщини Меджибізької громади та напрямок відродження нематеріальної спадщини громади»
  • Громадська організація «Спілка краєзнавців» (м. Кам’янка, Черкаська область), ініціатива «Проведення фестивалю  «Винокурні традиції Кам’янщини» в рукотворному  гроті –  пам’ятці архітектури XVIII ст»
  • Громадська організація «Центр розвитку Студенянської громади» (Студенянська сільська територіальна громада, Вінницька область), ініціатива «Проведення толоки з благоустрою «Шипота» - колиски села Студена»
  • Громадська організація «Ресурсно-інвестиційний центр розвитку громад «Територія успіху» (Новомиргородська міська громада, Кірвоградська область), ініціатива «Дослідницький артмайданчик «AURA Златопільської гімназії»
  • Благодійне об’єднання «БФ «МХП-Громаді» (с. Березівка, Вінницька область), ініціатива «Видання книги «Березівка»: Історія села Березівка Вінницької області від витоків до початку війни»
  • Громадська організація «Гармонія» (Демидівська територіальна громада, Рівненська область), ініціатива «Друге життя урочища Рейзя»
  • Громадська організація «Усть-Путильська  сільська організація «Злагода»  (Усть-Путильська територіальна громада , Чернівецька область), ініціатива «Адвокати спадщини: підтримка і просування місцевих ініціативних груп молоді»
  • Громадська організація «Орелі» (Вишгородська територіальна громада, Київська область), ініціатива «Збереження та функціонування української спадщини шляхом проведення реконструкції української хати задля подальшого створення живого музею»
  • Громадська організація «Інноваційні обрії України» (м. Київ), ініціатива «Культурні пам’ятки незламної України: цикл аудіо PodСast»
  • Громадська організація «Імпакт центр СХІД.ЮА» (м. Сєвєродонецьк), ОГС переміщена до Івано-Франківська), ініціатива «Схід Hub «Об’єднані перемогою» 

Програма молодіжних ініціатив триває. Її учасники готуються впроваджувати мікрогранти, адже більшість з них пропонують заходи з підвищення активності населення громад, в першу чергу молоді, для розуміння ними ролі та значення місцевої спадщини, підвищення їх мотивації долучатися до заходів з інтерпретації місцевої спадщини. Крім того, в рамках Програми ми продовжуємо збір історій, присвячених позитивному впливу культурної та природної спадщини на життя українських громад (https://forms.gle/BKDW2i7WPEHV7Vj48).

За детальною інформацією щодо розвитку програми молодіжних ініціатив слідкуйте на веб- та FB- сторінці Агентства з розвитку приватної ініціативи.   ГО АРПІ Щиро вдячна усім заявленим ОГС та ініціативним групам за інтерес до спадщини своїх громад та бажання продумано та зважено діяти в напрямку її порятунку та розквіту й обов’язково зустрінеться з усіма на форумі молодіжних ініціатив, що відбудеться наприкінці проекту. Програма здійснюється в рамках проекту «Адвокати спадщини: підтримка і просування місцевих ініціативних груп молоді» за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект є продовженням та посиленням результатів діяльності АРПІ за підтримки NED. Завдяки цим проектам було впроваджено низку змін до стратегічних політичних документів й розширено простір залучення ОГС до збереження та управління культурною спадщиною. З 2019 до 2022 років лідери мережі підготували плани інтерпретації культурної і природної спадщини для 18 громад з 13 областей України, а також досягнули суттєвих зрушень у залученні мешканців громад до збереження локальних історій, старожитностей, у ревіталізації «комунальних» замків та палаців.



вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи