+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

5-8 квітня 2023 року у місті Яремче відбувся навчальний кемп, що є компонентом програми підтримки молодіжних ініціатив проекту АРПІ «Амбасадори спадщини: підтримка і просування місцевих ініціативних груп молоді», що виконується з вересня 2022 року за підтримки фонду NED.


Учасники тренінгу – це лідери громадських об’єднань, спрямованих на залучення креативного потенціалу молоді до місцевого розвитку, переможці «Конкурсу сміливих мрій для громад України». Нагадаємо, що в результаті цього конкурсу нами було відібрано 22 представники й представниці ініціативних груп з українських громад 17 областей України, в т. ч. Вінницької, Волинської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Хмельницької, Херсонської, Чернігівської, Черкаської Чернівецької областей.

У програмі кемпу були інтерактивні тренінги з громадянського представництва (адвокасі) та з трансляції ціннісної пропозиції культурної спадщини у громадах до потенційних стейкхолдерів. Знання з адвокасі спадщини стануть в нагоді учасникам і учасницям кемпу при плануванні власних кампаній громадської участі для досягнення системних змін у підходах щодо спадщини. Головною ідеєю таких кампаній ми вбачаємо причетність мешканців до проблем спадщини, усвідомлення ними персональної відповідальності за збереження для майбутніх поколінь унікальних матеріальних і нематеріальних культурних цінностей, що передаються від покоління до покоління. Цей спадок часто є єдиним осердям ідентичності громад, предметом гордості кожного мешканця, який однак, легко втратити через загальну недбалість та байдужість.

Окремий блок такого своєрідного таборування було відведено принципам підготовки грантових заявок на конкурс субгрантів АРПІ за співфінансування NED, спрямованих на залучення мешканців громад України до заходів зі збереження своєї культурної спадщини. Після кемпу, його найбільш вмотивовані учні, матимуть змогу подати заявки та за підсумками відбору отримати грант на залучення мешканців своїх громад до збереження й популяризації культурної спадщини в громадах. Всього буде надано 5 суб-грантів на суму до 2000 доларів кожен. Кінцева дата подання заявокабо «хепілайн» – 28 квітня 2023 р.

Нагадаємо, що ініціатива «Амбасадори спадщини» є продовженням проектів за підтримки NED «Спадщина для розвитку» (2019 – 2020) та «Спадщина для розвитку-2» (2020 – 2021), спрямованих на підтримку місцевих громад у напрямку збереження та просування місцевої спадщини. Завдяки цим проектам за три минулі роки нами впроваджено низку змін до стратегічних політичних документів України й розширено простір залучення українських ОГС до збереження та управління культурною спадщиною. З 2019 до 2022 –го лідери громадянського суспільства, згуртовані проектною діяльністю, підготували плани інтерпретації культурної і природної спадщини для 18 громад з 13 областей України, а також досягнули суттєвих зрушень у залученні мешканців громад до збереження локальних історій, старожитностей, й навіть у ревіталізації «комунальних» замків та палаців.

 

  вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи