+38 0342 504605      office@arpi.org.ua

  • Модерування суспільного діалогу
  • Захист прав та інтересів окремих соціальних груп
  • Розбудова партнерства з ОГС та спільні публічні кампанії
  • Інформаційно-ресурсне забезпечення ОГС 

Громадянське суспільство – це так званий третій сектор суспільства – поряд з владою та бізнесом,  який охоплює недержавні організації, що репрезентують волю та інтереси громадян. Україна є країною з розвиненим громадянським суспільством, розгалуженою мережею недержавних організацій, що претендують на значну роль у суспільному житті. 

 

Будучи інституцією громадянського суспільства, Агентство водночас позиціонує себе як фахову структуру, команду менеджерів, експертів, спеціалістів. Набуті та поглиблені протягом тривалого часу знання, розвиненні навички публічної діяльності дозволяють нам ставити та вирішувати суспільно значущі завдання різного масштабу: від міського – до національного; та різної складності: від скасування разового розпорядження – до зміни політики у певній галузі.

 

На часі низка актуальних проблем та питань об’єктивно потребує суспільної обізнаності та активної участі. Ми вбачаємо для себе поле діяльності в обговоренні, формуванні політики та вирішенні питань подолання корупції, адаптації внутрішніх переселенців, впровадження ефективних моделей соціального замовлення для надання послуг особам, що опинилися у складних життєвих ситуаціях. 

 

 

Агентство виступило координатором трьох національних коаліцій, взявши на себе координацію та основні експертні послуги (зокрема, національних коаліцій з відкритості органів місцевого самоврядування, з моніторингу діяльності дозвільних центрів, із захисту трудових прав). Кожна з цих коаліцій має практичні результати діяльності у вигляді досліджень, публічних кампаній та конкретних пропозицій органам влади щодо регулювання та дерегуляцій певних питань. 

 

Від початку своєї діяльності Агентство бере активну участь у суспільних процесах, самостійно ініціюючи низку важливих перетворень та інновацій, а також підсилюючи діяльність інших громадянських інституцій. 

 

Водночас, ми свідомі того, що для належного виконання своєї місії ОГС потребують постійного фахового зростання та вдосконалення, навичок ведення публічної діяльності, здатності до пошуку союзників та розбудови спільнот, вміння вести діалог та досягати бажаних результатів, а не продукувати малозмістовний піар. 

 

Наші ресурси для ОГС містять авторські публікації та навчальні матеріали з інструментів громадського моніторингу, контролю, лобіювання та адвокації, а також механізми реалізації прав в окремих сферах, як-от (права інвалідів, реалізація права на студентське самоврядування тощо).

 

До наших ресурсів також належать різнопланові фахові дослідження суспільно-важливих питань, зокрема, оцінка рівня задоволеності громадян якістю Івано-Франківського міського суду та Апеляційного суду Івано-Франківської області та громадський моніторинг дій органів влади та органів місцевого самоврядування щодо використання субвенції з державного бюджету України обласному бюджету Івано-франківської області для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року.

 

Інститут громадського лобіювання та громадської дипломатії, створений на базі Агентства за підтримки програми «Матра КАП» посольства Королівства Нідерланди у 2009 році, акумулював та поширює досвід у сфері лобізму і громадської дипломатії, та сприяє подальшим демократичним перетворенням в Україні через навчання ОГС не тільки Івано-Франківської області, а й інших регіонів країни. Інститут напрацював тренінгові модулі для лідерів громад, зокрема «Основи громадського лобіювання та планування заходів з лобістської діяльності в межах кампаній громадської участі» та «Основи громадської дипломатії».

 

Крім того,ми готові передавати свій досвід та надавати власні ресурси менш досвідченим ОГС, виступаючи у ролі наставника. Так, лише у 2015 році завдяки нашій ресурсній підтримці було створено та налагоджено операційну діяльність громадських організацій «Молодіжне жіноче об’єднання Захід ЕкоМедСоцАрт» та «Єдність заради добра».

 

У квітні 2015 року Агентство у партнерстві з ІСАР «Єднання» за фінансування Уряду Швеції (SIDA) у межах проекту «Механізм Маркетплейс для розвитку громадянського суспільства» організувало кількаденну Школу організаційного розвитку «Умови життєздатності та стійкості ОГС в Україні», яку відвідали представники 22 організацій громадянського суспільства Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. 

 

 

 



вул. Дністровська, 26, офіс 12,
м. Івано-Франківськ, 76018, Україна

+38 0342 504605


office@arpi.org.ua
www.arpi.org.ua

@ Агентство з розвитку приватної ініціативи